Nutikas reisimine

Väike vidin, mis aitab reisil ühendust hoida isegi siis, kui levi kaob

Foto: goTenna

Ilmselt on paljud sattunud reisil olles olukorda, kus levi kaob ära. Suuremates linnades sellega enamasti probleeme ei ole, kuid kui osa reisist on linnast välja minek, siis võib leviga juba märksa rohkem probleeme olla.

Teine mure, mis reisil tekkida võib, on kallid mobiilside kulud. Kuigi nüüd on Euroopa Liidu piirides rändlustasud märksa soodsamad kui varem, siis ei pruugi paljudel uusi ning rändlust sisaldavaid pakette veel olla. Lisaks ei ole rändlus sugugi soodne riikides, mis jäävad Euroopa Liidust väljapoole.

Sellise olukorra jaoks on loodud goTenna, mis on pisike kaasaskantav raadiosignaali edastaja, mis ei vaja toimimiseks olemasolevat mobiilivõrku, ta loob selle ise.

Kuidas see toimib?

Lahenduse idee on üsna lihtne. Kõigepealt tuleb see telefoniga ära ühendada. Seejärel on võimalik hakata seadme poolt loodud võrgu kaudu teistele inimestele krüpteeritud sõnumeid saatma.

Siiski tasub mainida, et suhelda saab vaid inimestega, kellel on samuti goTenna seade ning kelle telefon on sellega ühendatud. Seega kui on plaanis kaaslasega reisile minna, siis tuleks muretseda kaks goTenna seadet, et omavahel suhelda.

Seadme saab mugavalt koti või vöö külge kinnitada. Foto: goTenna

Miks seda vaja on?

Nagu mainitud, siis aitab seade vältida kalleid mobiilsidekulusid ning abistab ka olukorras, kus levi on puudulik. Lisaks sellele tasub meeles pidada, et reisil olles võib juhtuda õnnetusi. Alates maavärinatest ning looduslikest kriisidest lõpetades terrorirünnakutega. Paljude taoliste olukordade puhul võib olla mobiilivõrk täielikult maas või lihtsalt ülekoormatud.

Lisaks ei pea alati olema tegu õnnetusega. Teatavasti on mobiilivõrkudele suureks koormaks ka rahvarohked üritused. Näiteks kontserdid või suuremad spordisündmused. Sellises olukorras saab goTenna abil lähedastega alati ühendust hoida.

Kõige odavam viis sellist seadet endale muretseda on osta kaht seadet sisaldav goTenna Mesh pakk. See on sobiv lahendus kahe inimese jaoks. Samas võib ka suurema grupi pooleks jaotada ning sellisel viisil vältida enamate seadmete ostmist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.