Nutikas reisimine

Videod: viis kõige lahedamat isetehtud autot reisimiseks

Kuigi lennukiga kiirelt sihtkohta jõudmine on kiire ja mugav, siis teinekord on parem reis ette võtta hoopis autoga. Samas pikka aega autoistet soojendada on igav, seega ressursside olemasolul võib kasvõi ise reisi jaoks sobivam masin valmis meisterdada.

Geenius valis välja viis kõige omapärasemat ning parema väljanägemisega autot, millega reisimine tundub igava autosõidu asemel laheda kogemusena.

Kiirelt valmis

On loogiline, et ühe vahva reisiauto valmistamiseks on vaja midagi veidi suuremat. Näiteks selline vanem kaubik, mille Nate Murphy nimelise Youtube’i kanali omanik omapäraseks reisimasinaks muutis.

Kogu projekt võttis aega 17 päeva ning selle ajaga sai masinasse sisse korralik vooderdus, elektrisüsteem, voodi, sahtlid ning ka pisike kööginurk, kus reisi ajal head ja paremat valmistada.

Sobib ka buss

Samas kindlasti pole tarvis piirduda vaid kaubikuga. Onrunst nimelise YouTube’i kanali omanik ostis 2011. aastal reisisõiduki valmistamiseks hoopis kahe korruselise reisibussi. Kuna tegu on suure sõidukiga, siis on peale ehitust selgelt ruumi küllaga. Korruseid jäi alles kaks ning kena trepi kaudu saab korruste vahel liikuda.

Loomulikult on olemas kõik reisiks vajalik nagu magamiskohad, söögivalmistamise osa ning ala, kus lihtsalt rahulikult võtta ja puhata.

Midagi viimseks päevaks valmistujatele

Soovi korral leiab ka midagi robustsemat. Näiteks selline kaubik, mis paistab olevat sobiv lahendus inimestele, kes valmistuvad mõneks ülemaailmseks kriisiks või zombie viiruse puhanguks.

Sõiduk on värvitud tumedatesse toonidesse ning esiossa paigaldatud põrkeraud annab autole veel eriti tugevdatud väljanägemise. Ka sisu on jäetud võimalikult minimalistlikuks ning praktiliseks. Sõiduki tagaosas on voodi magamiseks ning voodi all ruum asjade hoiustamiseks. Antud autos on selleks suured tugevdatud plastikust kastid, millega saab kiirelt toiduaineid või muud vajalikku autosse ning autost välja transportida.

Kui ise ehitada ei viitsi

Ka juba valmis lahendus ei ole midagi halba kui selleks raha jagub. Näiteks selline Volkswageni autobuss on heaks lahenduseks. Põhimõtteliselt on tegu justkui tavalise Volkswageni autobussiga, kuid seespool peitub selles mõnus ruumike, millega koos matkama minna.

Antud lahenduse juures on omapärane ka see, et auto sees on ka väljapoole ulatuv osa, seega kui masin ära parkida, saab selle põhimõtteliselt poole suurema mahutavusega majakeseks muuta.

Sõiduk tehnikainimesele

Sellest masinast oleme me küll Geeniuses juba kirjutanud, kuid mainida tasub ikka. Tegu on erilise sõidukiga just tehnika poolest, mis selle sees peitub. Nimelt on auto katusel päikesepaneelid, mis toidavad auto sees olevad võimekat akut. Lisaks on olemas ka korralik nutiseadmega ühendatud turvasüsteem, seega on omanikul võimalik alati kursis olla, kui keegi masinat pihta üritab panna. Lisaturvalisuse tagamiseks on autos olemas ka sõrmejäljelugejaga seif, kus saab hoiustada tehnikat või muud väärtuslikku.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses