Nutikas reisimine

Viis tegevust, millega reisil olles igavust peletada

Kuigi reisimine on üks ääretult huvitav tegevus, mida kõigile nautida meeldib, siis on kahtlemata igal välismaa väisamisel ka hetki, kus on lihtsalt igav. Mõnikord tuleb ümberistumise tõttu lennujaamas mõned tunnid veeta või sisustada kuidagi aega siis, kui laeva peal olles Tax Free kauplustest ära väsid. Siinkohal tulevad loomulikult appi nutiseadmed, mis aitavad vajadusel iga tekkiva hetke huvitavalt ära sisustada.

Tehisraamatud

Alati soovitatakse reisile raamatuid kaasa võtta. Neid on hea rannas lugeda või sirvida siis, kui on mõni muu vaba hetk. 21. sajandil see aga ilmselgelt enam ei päde ning kaasa tuleb võtta hoopis audioraamat. Viimaste muretsemiseks on väga palju erinevaid võimalusi. Näiteks võib kasutada välismaiseid lahendusi nagu Audible või Amazoni audioraamatud. Samas kui huvi on eestikeelse sisu vastu, siis pakub selleks audioraamatuid näiteks Elisa.

Filmid

Filmide vaatamine on alati hea meelelahutus ning ühe teosega saab vabalt täita tunde. Seega heaks kaaslaseks reisil on paar paremat linateost nutiseadmes, millele saab igal hetkel ligi pääseda. Teatavasti pakuvad filmide allalaadimise võimalust erinevad lehed, kuid filmi nautimiseks võib kasutada ka näiteks Netflixi. Netflixis on võimalik sisu ka ilma internetiühenduseta vaatamiseks alla laadida, seega ei sõltu kasutaja alati internetist.

Lisaks sellele pakuvad filmide ostmise võimalust ka näiteks Google Play Filmid ning ilma internetiühenduseta filmide vaatamise offline lahendust pakub ka näiteks Amazon Prime Video.

Muusika

Muusika kuulamine on samuti suurepärane ajasisustaja. Ilmselt 9-tunnist ümberistumise ootamist sellega päris ei täida, kuid lühemaajalise pausi näiteks bussiootepaviljonis täidab sellega kenasti. Kuigi Spotify soovitamine on praeguseks juba veidi kulunud, siis nende pakutavat sisuvalikut on tõesti raske üle trumbata. Lisaks on kõiki laule võimalik ka alla laadida, et neid ilma internetiühenduseta kuulata saaks.

Mängud

Nutiseadmete puhul ei tasu tähelepanuta jätta ka mänge. Mõne populaarse nuputamismänguga on teinekord võimalik sisustada lausa päevi, kuid seda reisil ilmselt teha ei tasu. Siiski, kui on igav, siis tasub telefoni laadida ka üks tore mäng.

Nuputamis- ja puslemängud on suurepärased ajatäitjad ka lastele. Loomulikult tasub reisi huvitavamatel hetkedel väiksemaid nutiseadmest veidi eemale hoida, kuid pika autosõidu ajal sobib mäng nutiseadmes hästi olukorda lahendama.

Uuri sihtkoha kohta

Hea viis aja sisustamiseks on ka sihtkoha kohta kodutöö tegemine. See tähendab, et vabal hetkel tasub nutiseade internetiga ühendada ning internetiavarustest välja kaevata huvitavamad söögikohad ning vaatamisväärsused. Sellisel juhul ei pea kohapeal olles muretsema, et kus mõni huvitavam asukoht täpselt on ning mida seal teha saab. Hea teenus selleks on näiteks TripAdvisor, kust saab head infot nii söögikohtade, hotellide kui ka tervete linnade kohta.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.