Pilveteenused

10 lahedat Spotify trikki, et teenust eriti osavalt kasutada

Rubriiki toetab

Kuigi muusika voogedastusteenuse Spotify kuulamine on ilmselt paljude jaoks igapäevane tegevus, pakub teenus rohkelt funktsioone, millest paljud teadlikud ei pruugi olla. Siin on 10 lahedat nippi ja trikki, mille abil Spotify kasutamisest maksimumi võtta.

Kuula ja salvesta Discover Weekly esitusloendeid

Spotify üks populaarsemaid funktsioone on Discover Weekly. Tegu on esitusloendiga, mis uueneb iga nädal ning mis koostab spetsiaalse nimekirja lauludest, mis sarnanevad kasutaja hiljutiste kuulamisharjumustega. Seda võib leida minnes rakenduses Discover menüü alla. Lisaks sellele tasub meeles pidada, et iga nädal kaob vana esitusloend ära, seega kui mõnikord on Spotify kohe eriliselt hea nimekirja kokku pannud, siis tasub seda salvestada. Õpetus selle tegemiseks on leitav siit.

Kontrolli teisi seadmeid

Kui kasutad Spotify’d erinevates seadmetes, siis soovi korral saab neid ka üle interneti kontrollida. Näiteks kui muusika mängib nutiteleri kaudu, siis on võimalik selle heli telefonist kontrollida. Samuti on võimalik vahetada laule või muuta seadet, millest muusika mängib. Selleks tuleb telefonis valida muusika kontrollsätete alt “Devices” ning valida seade, millest muusika mängima peaks.

Vaata enda kuulamisajalugu

Mõnikord võivad head laulud näiteks Spotify raadioid kuulates märkamata jääda. Selleks tasub vahel uurida kuulamisajalugu, mis annab ülevaate lauludest, mida kasutaja on kuulanud. Enda ajaloo nägemiseks tuleb töölauarakenduses valida all paremas nurgas olev laulude järjekorra vaatamise ikoon ning seejärel klõpsata nupukesele “History”.

Lohista laule ja jaga linke

Spotify pakub erinevaid võimalusi, kuidas rakenduses olevaid laule sõpradega jagada. Üks hea viis on aga laulu lohistamine.

Kui võtta töölauarakenduses mõnest laulust hiirekursoriga kinni ning lohistada see mingit sorti tekstiaknasse, siis loob Spotify automaatselt lingi laulule ning lingi tekstiks on laulu nimi ning selle esitaja.

Privaatne kuulamine

Spotify lubab teatavasti rakenduses ka sõpru lisada. Võimalik on jälgida nende esitusloendeid ning näha, mida tuttavad hiljuti nautinud on. Mõnikord võib aga olla soov muusikat privaatselt kuulata nii, et keegi ei näe, mis sorti helikunsti sa mingil hetkel kuulad.

Selleks tuleb mobiilirakenduses minna sätetesse ning aktiveerida sealt “Private session”. See muudab rakenduse toimimist nii, et mitte keegi sõpradest ei näe, mida sa selle ajal kuulad. Idee poolest võib selle kasvõi igavesti peale jätta.

Kasuta kiirteid

Paljud teenused pakuvad enda rakendustes kiirteid. Kõik ikka selleks, et seda saaks kiiremini ja mugavamalt kasutada. Spotify pole siin mingi erand. Näiteks on olemas kiirteed uue esitusloendi loomiseks, eelmise või järgmise laulu mängimiseks ning otsingulahtri aktiveerimiseks.

FunctionWindowsMac
Create new playlistCtrl-NCmd-N
CutCtrl-XCmd-X
CopyCtrl-CCmd-C
Copy (alternative link)Ctrl-Alt-CCmd-Alt-C
PasteCtrl-VCmd-V
DeleteDelDel, Backspace
Select allCtrl-ACmd-A
Play/pauseSpaceSpace
Next trackCtrl-RightCtrl-Cmd-Right
Previous trackCtrl-LeftCtrl-Cmd-Left
Volume upCtrl-UpCmd-Up
Volume downCtrl-DownCmd-Down
MuteCtrl-Shift-DownCmd-Shift-Down
Max volumeCtrl-Shift-UpCmd-Shift-Up
Show helpF1Cmd-Shift-?
Filter (in Songs and Playlists)Ctrl-FCmd-F
Give focus to search fieldCtrl-LCmd-Alt-F, Cmd-L
Go backAlt-LeftCmd-Alt-Left, Cmd-[
Go forwardAlt-RightCmd-Alt-Right, Cmd-]
Play selected rowEnterEnter
PreferencesCtrl-PCmd-,
Logout active userCtrl-Shift-WCmd-Shift-W
QuitAlt-F4Cmd-Q
Hide windowCmd-H
Hide other applications’ windowsCmd-Alt-H
Close windowCmd-W
Minimize windowCmd-M
Restore from minimizedCmd-Alt-1

Laulud otse muusikatuvastusrakendusest

Jube mugav on laulude avastamiseks kasutada mõnda rakendust, mis näiteks restoranis mängiva pala ära tunneb. Suurepärased lahendused selleks on näiteks SoundHound ja Shazam. Mõlemad rakendused pakuvad ka võimalust otsitud laul koheselt mõnda Spotify esitusloendisse lisada. Seega järgmine kord kui laulu otsid, siis pole mõtet laulu eraldi Spotifysse otsima minna vaid kasutada tasub hoopis rakenduses olevat otselinki.

Eelvaata esitusloendeid

See funktsioon toimib kahjuks vaid iOS operatsioonisüsteemiga seadmete omanikel, kuid kasuliku trikiga on siiski tegemist. Nimelt kui soovid vaadata, millised laulud esitusloendis on, siis saab näiteks iPhone’i kasutades näpuga esitusloendi pealkirja peal hoides näha viit esimest laulu, mis loendisse kuuluvad. Sellisel juhul ei pea loendi sisust ülevaate saamiseks alati seda avama, vaid saab ka kiiremini.

Taasta kustutatud esitusloend

Kui oled kogemata mõne hea esitusloendi ära kustutanud, siis soovi korral saab seda taastada. Selleks tuleb minna veebibrauseri kaudu Spotify kodulehele ning avada kasutajasätted. Sealt edasi tuleb minna alamenüü juurde “Recover playlists” ning seal peaks olema ülevaade loenditest, mida kasutaja on kustutanud. Spotify peaks kustutatud loendeid mõnda aega alles hoidma, seega isegi päris ammused loendid peaksid seal olemas olema.

Kuula ilma rakenduseta

Soovi korral on võimalik Spotifys leiduvat heliloomingut nautida ka ilma rakenduseta. Selleks tuleb minna sellele veebilehele ning oma kasutajaga sisse logida. Taoline funktsioon võib kasuks tulla näiteks juhul, kui kasutad võõrast arvutit, aga tingimata on tarvis mõned paremad palad ära mängida.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses