Pilveteenused

5 põhjust, miks oma digiasju pilves hoida

Rubriiki toetab

Andmete ja dokumentide säilitamiseks ja hoiustamiseks on mitmeid võimalusi. Tavaliselt kasutatakse selleks puhuks arvuti või nutiseadme kõvaketast, kuna sinna pääseb kõige kergemini ligi. Väliste seadmete kasutamine eeldab aga sobiva soetamist ja kasutamiseks tavaliselt arvutiga iga kord ühendamist. Lisaks neile on aga ka kolmas variant, hoida oma dokumente ja faile hoopis pilves. Kui sa varasemalt pole viimast varianti kasutanud, siis toome mõned põhjused, miks sa seda edaspidi teha võiksid.

1. Koht kuhu andmeid varundada

Pilveteenuse kasutamise üheks eeliseks on see, et andmete varundamine sinna käib lihtsalt ja kiiresti. Kasutuselevõtt eeldab küll seadistamist, kuid seda peab tavaliselt tegema vaid korra. Edaspidi pole vaja ka füüsiliselt mingeid seadmeid arvuti külge ega sealt lahti ühendada.

2. Võimalus salvestada ja faile jagada igal pool

Kui näiteks salvestad Wordi faili omale arvutisse ja oled lubanud pilves seda samuti teha, siis see varundamine käib märkamatult taustal. Endast lugupidavad pilveteenused omavad tavaliselt rakendusi mitmel platvormil ja võimaldavad nii failidele ligipääsu mitmest kohast. Nii võid alustada näiteks diagrammi koostamist sülearvutist ja lõpetada see hoopis nutitelefonis. Kui fail on salvestatud, pääseb sellele ligi igalt seadmelt – isegi kui pole rakendust, toimib ka veebibrauser.

3. Failide ja dokumentide jagamine

Oled sa olnud kunagi olukorras, kus dokumendid või failid on liiga suured et neid näiteks meili teel jagada? Enamik pilveteenused pakuvad mugavat võimalust sinna salvestatud faile ka teistega jagada olenemata nende suurusest. Nii saad vajadusel anda suuremahulisele dokumendile juurdepääsu mitmele inimesele kes seda nägema peavad või alla laadida tahavad.

4. Pilv ei lähe katki ega kao ära

Füüsiliste seadmete häda on see, et nende töökindlus pole igavene. Kui väline kõvaketas peaks mingil põhjusel maha kukkuma ei pruugigi see enam eluvaimu sisse saada ja andmeid sealt pealt ei olegi enam võimalik kätte saada. Väikeste mälukaartide ja -pulkade puhul aga pole midagi enneolematut kui need ühel hetkel kuskile sahtlipõhja unustatakse või jäädavalt kaovad. Pilveteenustega tavaliselt neid muresid ei ole ja sisse logides on su pildid ja videod alati kättesaadavad.

5. Mahtu saab alati suurendada

Kõvaketaste ja väliste seadmete puhul on veel üheks limiteerivaks faktoriks nende suurus – ühel hetkel võib ruum lihtsalt otsa saada. Sellisel juhul päästab kas suurem kõvaketas või mäluseade ja sealt andmete ümber tõstmine võib olla paras peavalu. Pilveteenused pakuvad kasutajatele tavaliselt küll oluliselt vähem salvestusruumi kui kasutada tasuta teenust, kuid alati saab mahtu juurde osta. Näiteks maksab Google Drive’is 100 GB mahu kasutamine igakuiselt 1,99 eurot.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses