90% suurtest mängutootjatest kasutab Amazoni pilveteenuseid

Üle 90% maailma suurimatest mängufirmadest kasutab Amazoni pilveteenuseid mängudega seotud teenuste tööshoidmiseks.

Amazoni sõnul vajavad modernsed ja suured arvuti- ning konsoolimängud võimsaid pilveservereid ja suuri andmehulki, et korralikult töötada või areneda.

Amazoni pilveteenuseid kasutavad mängude tootjad saavad firma pilveserveritele toetuda nii mängu tootes, arendades, testides ja mängumaailma ning selles peituvat intellekti luues, kuid ka näiteks lõppkasutaja puhul mängu kulgu Twitchi keskkonda striimides.

Samuti võib mäng kasutada näiteks Alexa nutiassistenti, mis töötabki vaid Amazoni serverites. Seda on teinud näiteks Bungie ja Activisioni Destiny 2 mängud, mis lubavad mängijal häälkäsklusi kasutades leida järgmine missioon, muuta tegelaskuju varustust või suhelda ning liituda sõpradega mängus.

VentureBeat kirjutab, et Supercell, firma, mis on loonud populaarsed mängud nagu Clash Royale ja Clash of Clans, kasutab Amazon AWS andmebaase ning analüüsiteenuseid, et oma mänge arendada vastavalt mängijate poolt genereeritud statistikale.

Firma logib iga päev 45 miljardit mängusündmust, mis loob üle kümne terabaidi andmeid. Andmeid sellest, kuidas kasutajad mängus käituvad, analüüsitakse ja kasutatakse seejärel mängukogemuse parendamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.