Pilveteenused

Aina enam inimesi kasutab häälassistentide abi

google-home.0.jpeg

Rubriiki toetab

Microsoft on värskelt läbi viinud uuringu, mille tulemused näitavad, et häälassistentide kasutus on tõusuteel. 72 protsenti kõigist vastanutest on häälassistendi abi kasutanud viimase kuue kuu jooksul.

Paljuski on tõusule kaasa aidanud häälkäskluste levimine lisaks ka muudesse seadmetesse peale nutitelefonide. Siiski on suurem osa käsklustest antud just telefonide assistentide kaudu (Siri, Alexa, Google Assistant, Cortana).

Kõige populaarsemad hääassistentide seas on võrdselt Apple’i Siri ning Google’i häälassistent, kumbki 36 protsendiga. Neile järgneb Amazoni Alexa 25 protsendiga ning Microsofti Cortana 19 protsendiga. Ülejäänute osakaal jääb koguhulgast ühe protsendi juurde.

Uuring näitab selgelt ka häälassistentide kasutamise kasvu tulevikkus, peaasjalikult tänu nutikõlarite populaarsusele. Vastanutest 30 protsenti ütlesid, et plaanivad omale vastava seadme osta ning 73 protsenti neist lubasid seda teha lähima poole aasta jooksul.

Nutikõlarite hulgas on populaarseimad aga Amazoni Echo tooted, millele järgnevad Google’i kõlarid.

Paljude jaoks valmistab aga muret seadmete turvalisus. Nimelt teeb vastanutest 41 ettevaatlikuks asjaolu, et häälassistenti kasutavad seadmeid võivad neid pealt kuulata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.