Alternatiiv pilvemonopolile: viis head pilvekontori tarkvara Google Docsi asemele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
docs.png

Kõige levinum pilvepõhine rakendus vajalike asjade kirjutamiseks paistab olevat Google Docs. Sellele toetuvad paljud kontoritöötajad kui ka õpilased rühmatööde valmistamiseks. Kui aga Google Docs miskipärast ei sobi – sellel pole soovitud funktsiooni, kolleegi ei kasuta seda või firma jurist keelab andmete Google'ile andmise – siis on sellelealternatiive.

ONLYOFFICE

Ilmselt on nii mõnigi sellest dokumendirakendusest kuulnud ning see on üsnagi sarnane Google Docsile. ONLYOFFICE on mõeldud meeskonnatööks ning lisaks saab sellega luua graafikuid ning slaide esitluste jaoks.

Antud lahenduse teeb huvitavaks ilmselt see, et kui meeskonnad selles tööd teevad, saab valida kahe kirjutusviisi vahel. Esimene laseb kõigil töö osalistel jooksvalt näha inimeste tehtud muutusi. Teine variant on valida kirjutusviis, kus inimese kirjutatud tekst ei muutu teiste jaoks nähtavaks enne, kui inimene otsustab selle salvestada. Niimoodi pakub rakendus teatavat konfidentsiaalsust.

Dropbox Paper

See üsnagi vähetuntud alternatiiv ühildub Dropboxi pilveteenuste ja rakendustega. Vähetuntud on rakendus ilmselt seetõttu, et tegu on Dropboxi esimese katsega tuua midagi pilvekontori tarkvara turule.

Põhiline asi, mis eristab Dropbox Paperit Google Docsist on ilmselt lahendus, mis laseb kasutajatel lisada dokumenti näiteks mõnda koodi jupikest ning seejärel selle kallal meeskonnana töötada.

Zoho Writer

Siin on tegu ilmselt veidi tuntuma alternatiiviga Google Docsile. Antud rakendus pakub täiesti teistsugust lahendust, mis ei sarnane sugugi Docsile.

Zoho Writer töötab põhiliselt kolmel viisil. Kõigepealt on individuaalsete dokumentide kirjutamise variant. Teiseks on olemas võimalus meeskonnatööna dokumentide kirjutamiseks ning kolmandaks variant, mis laseb kirjutajal teha dokumenti teiste jaoks lugemiseks, ehk lugejad näevad ekraanil vähem funktsioone kui kirjutaja, et neil oleks lihtsam lugeda.

Quip

See võrdlemisi uus pilvepõhine meeskonnatöödeks mõeldud rakendus töötab nagu segu Slackist ja Microsoft Office’ist. Selle asemel et suhelda e-maili teel, on rakenduse sees võimalik luua vestlemiseks jututubade kanaleid.

Quip hoiab ka alles kõik kirjutatud dokumendid ning sellele on ka desktopi rakendused nii Mac’ile kui Windowsile.

Microsoft Office Online

Omapärane on nimetada Microsoft Office’it alternatiiviks Google Docsile, kui esimene on olnud kasutuses aastakümneid ning mitmeid Microsofti-kesksed firmad ainult sellele toetuvadki.

Samas on see selgelt otseneGoogle Docsi konkurent, mis teeb idee poolest sama mis Docs, lihtsalt üritades olla sellesparem. Sellele on saadaval nii iPadi kui Android versioonid ning rakendust kasutades näevad kasutajad nii reaalajas kui ka varem tehtud muudatusi. Pilveteenusena on saadaval kõik Office'i põhiprogrammid: Word, Excel, Powerpoint, Mail ja nii edasi.

Avafoto: kuvatõmmis

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.