Pilveteenused

Apple maksab Amazonile pilveteenuste eest 30 miljonit dollarit kuus

Rubriiki toetab

Apple maksab iga kuu Amazonile 30 miljonit dollarit, et AWS pilveteenust kasutada. Pole teada, kui suur osa Apple’i teenustest jookseb Amazoni serverites.

Apple Music, peagi kasutajateni jõudev TV teenus iCloud ja kümned teised Apple’i pilveteenused jooksevad kusagil serveris. Lisaks on hulk taustal töötavaid teenuseid, mida lõppkasutaja õigupoolest kunagi ei näe.

30 miljoniline kuutasu Amazoni pilveserverite kasutamiseks näitab, et päris suur osa Apple’i 1,5 miljardi seadme teenindamiseks vajalikust pilveressursist tuleb Amazonist, mitte iCloudi enda serveritest.

Ehkki Apple pole ise ametlikult öelnud, et tugineb Amazoni serveritele enam kui enda iCloudi serveritele, on summa märkimisväärne, et hinnata, palju maksab pooleteisel miljardil seadmel pilveteenuste jooksutamine.

Kogu lugu on huvitav ka seetõttu, et Apple ning Amazon on aina enamatel aladel konkurendid. Nii Apple kui ka Amazon pakuvad täna muusika voogedastamise teenust, sarjade vaatamise teenust, mõlemad tegelevad tehisintellekti ja koduste nutikõlarite tootmisega.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.