Pilveteenused

Apple’i töötaja ähvardas kliendi andmed avaldada, kui ta oma iCloudi konto sulgeb

Rubriiki toetab

Apple on hakanud uurima juhtumit, kus Apple Care klienditoe töötaja väidetavalt ähvardas klienti tema iCloudi konto andmete avalikustamisega, kui viimane oma konto sulgeda soovib.

Hiljuti tekitas palju kõneainet Apple’i otsus liigutada Hiinas paiknevate klientide iCloudi andmed pilvefirmasse, mis on Hiina valitsuse kontrolli all. Ehkki protsess ise läks valutult, soovisid osad kliendid oma iCloudi kontost loobuda, eesmärgiga vältida nende andmete sattumist Hiina valitsuse kätte. Nii soovis ka Apple’i klient, keda Hiina meedia kutsub nimega Qin.

Ta üritas enne pilveteenuse pakkujate vahetust oma iCloudi kontot sulgeda. Tema väidete kohaselt polnud Apple Care klienditeenindaja aga temaga päri, vaidles tema soovile vastu, sai ligipääsu tema kontole, võttes sealsed andmed pantvangi ning lubades need avalikustada, kui Qin oma konto kustutab. Loo algne versioon avaldati Hiina mikroblogi Weibo veebilehel, kus on ka ekraanipildid ning kõnesalvestused juhtunust.

Qini sõnade kohaselt helistas ta päev enne andmete liigutamist Apple’i klienditoele, et oma konto kustutada. Klienditeenindaja olevat olnud aga väga huvitatud sellest, miks Qin ei soovi kasutada Guizhou-Cloud Big Data teenust, kuhu iCloudi andmed liikusid. Seejärel kasutas klienditeenindaja Qini iCloudi sisselogimisandmeid, et pääseda ligi tema kontole, kus leidus palju tundlikku infot ning infot, mis võimaldaks ligipääsu tema teistele online kontodele.

Järgnevalt lubas klienditeenindaja avaldada eelmainitud andmed, kui Qin tema nõudmistega nõus ei ole. Qin kontakteerus Apple’i ja politseiga ning mõlemad asusid juhtunut uurima. Kliendi sõnul pole Apple andnud talle adekvaatset infot selle kohta, kas tema andmed iCloudis on turvalised või mitte ehk kas Apple töötaja on need varastanud või mitte.

Apple sõnas aga teates Hiina meediale, et hoolib kõikide klientide privaatsusest, mistõttu ei saa ükski Apple Care klienditeenindaja ligipääsu kliendi kasutajanimele ja paroolile, veel enam fotodele, lubades teha kliendiga koostööd, et selgitada välja, kes käitus valesti ning et kõik Apple’i töötajad ja lepingulised partnerid järgiksid firma reegleid, kirjutab Venturebeat.

Ei ole teada, mis on saanud kõnealusest klienditeenindajast, arvatakse, et kuu aega enne intsidenti lahkus ta firmast, kuid teenindas endiselt kliente läbi Apple’i lahkuvatele töötajatele mõeldud kava.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.