Pilveteenused

Baltikumi suurima andmekeskuse ehitamine katkestati, kuna Leedu kartis Venemaa häkkerite rünnakut

technology-1587673_1280.jpg

Rubriiki toetab

Leedus keelati Baltimaade suurima andmekeskuse ehitamine, kuna Leedu riiklik julgeolekubüroo (VSD)sai infot osaliste võimalike sidemete kohta Venemaa föderaalse julgeolekubürooga (FSB), kirjutabWorld Bulletin News.

VSD juht Darius Jauniskis ütles oma pöördumises, et büroo kardab võimalikke sidemeid andmekeskuse aktsionäride ning FSBvahel. Venemaalt tulevaid küberrünnakuid kardetakse eelkõige seetõttu, et USA on hiljuti avalikustanud mitmeid raporteid, mis näitavad, et Venemaa sooritas viimaste USA presidendivalimiste ajal mitmeid küberrünnakuid USA serveritele.

Leedu andmekeskust avada soovinud kohalikud IT firmad Arcus Novus ja AmberCore DC on eitanud igasuguseid sidemeid Venemaa julgeolekuasutustega ning on esitanud ametliku kaebuse.

Arcus Novuse direktor Vidmantas Tomkus ütles BNS’ile, et ehkki sidemeid FSB’ga neil pole, on nad valmis kohalike võimudega koostööd tegema, et probleemi lahendada.

Amber Core koostöös IBM’ga asus andmekeskust planeerima kaks aastat tagasi. Firma sõnul on Baltikum andmekeskuse ehitamiseks suurepärane koht nii loodusliku kui ka rahvusvahelise turvalisuse seisukohast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.