Pilveteenused

Cloudflare Access on uus teenus, mis püüab VPNi kaotada

Rubriiki toetab

Cloudflare on valmis saanud uue Cloudflare Access teenuse, mis lubab kõigil töötajatel kontorist eemal tööks vajalikesse programmidesse sisse logida, aga seda ilma VPNita.

Cloudflare’i sõnul sai Accessi loomise initsiatiiviks tõsiasi, et aina enam töötajaid liigub töötamisega kontorist välja ning nad soovivad kontori võrgus olevatele programmidele ning andmetele ligi pääseda ka kaugelt. VPN on selleks aga ülimalt keeruline, kohmakas ja aeglane lahendus, seda eriti mobiilseadmetel.

Sestap saigi loodud Cloudflare Access, mis lubab töötajatel asutuse sisevõrku logida ükskõik kust, kasutades oma enda salasõna ja ilma keerulise VPN teenuseta.

Cloudflare Access toetab mitmeid autentimisplatvorme nagu Google, Microsoft Active Directory, Okta ja teised ning lubab süsteemiadministraatoritel kontrollida kasutajakontosid, nende õiguseid ja jälgida võrguliiklust küberkurjategijate avastamiseks.

Cloudflare’i tegevjuht Matthew Prince selgitas Geekwire’ile varasemat küberturvalisuse toimimist, võrreldes asutust lossiga, mille ümber on kaitsevall. Kõik, mis valli sees, on turvaline ja saab ligipääsu, kõik, kes vallist väljaspool, lüüakse tagasi. Cloudflare Access tehnoloogiaga antakse väljast tulijatele võimalus end aga sõbrana näidata ehk kasutajatele antakse võimalus end autentida. Loomulikult on see seletus ülimalt lihtsustatud.

Cloudflare Access hakkab iga kasutaja kohta maksma kolm dollarit ning limiiti sellel, mitu kasutajat süsteemil on, ei ole.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.