Pilveteenused

Dropboxi kasutamine peaks peagi oluliselt kiiremaks muutuma

Foto: Dropbox

Rubriiki toetab

Mõni aeg tagasi teatas pilveteenuse pakkuja Dropbox, et ei kasuta enam Amazoni AWS andmekeskuseid enda teenuse pakkumiseks. Nüüd on teada, et firma plaanib ise luua suure ülemaailmse pilvevõrgu, mis peaks tavakasutajate jaoks teenust märksa paremaks muutma.

Laienemise käigus plaanib Dropbox ehitada korraliku pilvetaristu, mis on äri aluseks ka teistele suurtele tegijatele nagu Google, Amazon ja Facebook. Seda tehakse põhjusel, et taristut ise ehitades saab Dropbox enda teenust pakkuda täpselt nii, nagu ise soovib.

Lisaks sellele peaks iseseisva pilvetaristu ehitamine laskma Dropboxil teenust klientide jaoks märksa mugavamaks ja kiiremaks teha. Kuna sellisel juhul saab andmekeskused ehitada täpselt sinna, kus on teenuse kliendid ning ei pea lootma sellele, kus asuvad näiteks AWS-i andmekeskused.

Juba praegu on andmekeskuseid pandud püsti 14 linna seitsmes eri riigis ning sellel on firma enda sõnul olnud ka juba märkimisväärne mõju kuna teenuse pakkumise kiirus on nende sõnul paranenud juba praegu.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.