Pilveteenused

Viga andmebaasi sätetes jättis meeletu hulga andmeid kõikidele nähtavale

hacking-1685092_1920.jpg

Rubriiki toetab

Ameerika Ühendriikides videoproduktsiooniga tegelev firma River City Media jättis enda andmed ekslikult veebi nähtavale ning nende seast võib leida nii firma töötajate eravestluseid kui ka klientide e-maile.

Turvalisusekspert Chris Vickery sattus peale ettevõtte poolt internetti üles laetud andmebaasile. Mure seisnes aga selles, et ettevõte oli unustanud selle parooliga kaitsta ning Vickery sai sellele vabalt ligi pääseda. Andmebaasist võis leida 1,3 miljardit eri tüüpi andmeid, mille seas oli nii inimeste isiklikke andmeid kui ka e-posti aadresse.

Lisaks võis andmete seast leida ka dokumente, kus kirjeldatakse ettevõtte turundustaktikaid. Neist selgub, et tegu on ulatuslikult rämpsposti saatva ettevõttega ning pidevalt panustati ettevõttes ressursse sellesse, et inimeste kirjakastides olevatest rämpsposti filtritest mööda pääseda.

Teisisõnu üritati välja nuputada, kuidas saata inimesele rämpsposti nii, et e-maili konto ei saaks aru, et tegu on rämpspostiga. Näiteks oli ettevõttel välja töötatud ka lahendus, mis lubas saata tervelt miljard e-maili päevas.

River City Media ei ole andmeleket enda ettevõttest ega ka rämpsposti saatmisele toetuvat turundustaktikat kommenteerinud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.