Pilveteenused

Facebook tahab, et kasutajad prooviks VPN-rakendust, mis nende järgi luurab

Rubriiki toetab

Facebook on hakanud kasutajaid suunama alla laadima Onavo nimelist VPN-rakendust, mil on lisaks tavalisetele VPNi-omadustele ka hulk sotsiaalvõrgustikule kasulikke jälgimisfunktsioone.

USAs viibivad iPhone’i kasutajad on avastanud Facebooki rakendusest nupu “Protect”, millele vajutades suunatakse nad Onavo Protect rakenduse lehele, kust võimalik see alla laadida. Onavo Protect lubab kasutajatele turvalist veebisirvimist ning võimalust kaitsta paroole ning krediitkaardiandmeid.

Facebookil, kes firma 2013. aastal ära ostis, on aga hulga parem põhjus kasutajaid äppi alla laadima suunata. Nimelt pakub Onavo Protect ka jälgimisteenust, mis jagab Facebookile andmeid selle kohta, mida ja kuidas kasutajad oma telefonis teevad.

Onavo andmejälgimise abil saab Facebook teada, millised rakendused on muutumas populaarseks ja kuidas reageerivad teiste rakenduste kasutajad neis olevatele uutele funktsioonidele. Nende andmete põhjal võib Facebook ostata paremini uusi funktsioone planeerida.

Eelmise aasta sügisel ostis Facebook ära noorte seas populaarsust koguva küsimus-vastus tüüpi rakenduse TBH, integreerides sarnase funktsionaalsuse kiiresti ka oma teenustesse. TechCrunch kirjutab, et ehkki tolleks hetkeks polnud selge, kas tegu on uue suure populaarsuslainega või on tegu kiiresti mööduva popi äpiga, võib arvata, et Facebook sai vajalikud andmeid just Onavo kaudu.

Tuleb siiski märkida, et Onavo ei jälgi kasutajaid salaja, rakenduse kirjelduses on kirjas, et äppi kasutatakse Facebooki teenuste parendamiseks ning selleks, et saada siseinfot inimestele oluliste teenuste kasutamise kohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.