Pilveteenused

Facebooki ehitab mitmemiljardilise andmekeskuse, mis aga inimestele eriti tööd ei paku

27248821626_5aacc51fa2_o.jpg

Rubriiki toetab

Peale tihedat võistlust Ameerika Ühendriikides asuva New Mexico ja Utah osariikide vahel, on Facebook otsustanud, et nende uus andmekeskus tuleb New Mexico äärealal asuvasse külasse.

New Mexico kuberneri Susana Martinezi sõnul on andmekeskuse enda osariiki saamine suur võit nii osariigi elanikele kui ka selle majanduslikule tulevikule.

Põhiliseks Los Lunase nimelise küla valimise põhjuseks Facebooki poolt oli see, et küla teeb suhtlusvõrgustikule arvestatavaid järeleandmisi maksude poolest. Näiteks ei pea Facebook tasuma sentigi kinnisvaramaksu 30 aastat järjest ning lisaks teeb osariik maksuerisusi andmekeskuse ehitamiseks kasutatava tehnoloogia jaoks.

Kogu projekt pole pääsenud ka kriitikast. Põhiliseks kriitikaks on see, et kuigi andmekeskused on pilvepõhise majanduse arengu jaoks äärmiselt olulised, ei paku need enamasti kohalikele just eriti palju töökohti.

Andmekeskuse ehitus peaks Los Lunase ametnike sõnul maksma minema 1,8 miljardit dollarit ning looma ehituse ajaks 300 ajutist ning hilisemaks vaid 50 püsivat töökohta. Andmekeskus peaks valmis saama 2018. aasta lõpuks.

Avafoto: Tanel Meos

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.