Pilveteenused

Google näitab firma juhtidele nüüd seda, kui hästi nende töötajad G Suite’i kasutavad

Google on laiendamas oma G Suite pilvetarkvara analüüsi- ja statistikalahendusi ning pakub nüüd ettevõtetele võimalust näha, kui hästi ettevõtte töötajad Google G Suite lahendusi kasutavad.

Üks statistika osa näitab seda, kui suur osa ettevõttest on Google’i lahendusi kasutama asunud ning millised rakendused on ettevõttes populaarsed. Näiteks võib see näidata, et 99% ettevõttest kasutab Gmaili, aga vaid 64% kasutab Hangouts vestlusplatvormi.

Teine uus andmetööriist, mida ettevõtte haldurid näevad, kuvab infot selle kohta, milliste dokumentidega koostööd tehakse. Kui on näha, et näiteks turundusosakond ja müügiosakond mingi projekti osas üksteisega ei konsulteeri, on oht üheltpoolt projekti ebaõnnestumisele suurem, teiseltpoolt aga võimalus, et meeskonnad ei tööta koos hästi ning seda tuleks püüda parandada.

Lisaks töö tegemise infole analüüsib Google ka nüüd ettevõtte turvaolukorda ning näitab sarnast statistikat turvalisusega tegelevatele töötajatele, identifitseerides turvaauke ning kasutajaid, kes turvalisusest suuremat ei pea.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.