Pilveteenused

Google parandab turvavea, mis lubas pahalastel määrata Chromecasti kasutajate asukohta

Rubriiki toetab

Google on lõpuks lubanud parandada vea Chromecasti ja Home seadmetes, mis võimaldab määrata mõne meetri täpsusega kasutaja asukoha

Craig Young, kes on turvaekspert ettevõttes Tripwire, avastas vea, mis võimaldab pahatahtlikul veebilehel triangulatsiooni põhimõttel kindlaks teha, kus asub füüsiliselt võrku lülitatud Google Home või Google Chromecast.

Nimelt koguvad veebilehed IP-aadressi infot, mille abil on võimalik teada saada, kus kasutaja asub. Tavaliselt on see võimalik väga ähmaselt – IP-aadress ütleb vaid kaudselt, kus kandis kasutaja maakeral asub. See ei ole nii aga Google’i asukohainfo andmetega, kuna Google kogub täpset infot selle kohta, kus ja millised wifi-võrgud maailmas asuvad, kasutades selleks Androidi nutitelefone, mida teadupärast on palju.

Nende andmetega võib Google asukoha kindlaks teha paari meetri täpsusega, vaadates järgi, millised võrgud ümberringi on ning võrreldes nende signaale. Seda nimetatakse triangulatsiooniks – teades, kus asuvad kindlad võrgud, on võimalik nende signaalitugevusi võrreldes kindlaks teha, kus kasutaja hetkel viibib.

Nüüd on Google lubanud vea, mis sellele infole ligipääsu lubas, parandada. Veaparandus peaks kasutajateni jõudma mõne nädala jooksul

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.