Pilveteenused

Google Search sai palju uuendusi ja muutus seeläbi veelgi nutikamaks

Foto: Noah Seelam/Scanpix/AFP

Rubriiki toetab

Nutikas pildiotsing, uudised otsingulehel ja palju muud – Google on põhjalikult oma otsingut uuendamas.

Üks suurimaid uuendusi Google Search otsingusüsteemis on fakt, et Google’i uudisvoog jõuab ka Google’i otsingu veebilehe mobiiliversiooni. Varem kuvati uudiseid ja muud olulist sisu Androidi Google Search ekraanil või iOS-i Google Search äpis. Uudiste juures on nüüd lisainfot ja võimalus kiiresti ühe vajutusega uudisloo teema kohta rohkem lugeda. Iga uudise juures on ka liugur, mille abil saab määrata, kui palju sarnast infot hiljem oma voos näha soovitakse.

Google näitab ka uudiseid teemadest, mille kohta muidu kasutaha internetist loeb ja otsib. Lisaks jõuab uudistesse mitme keele tugi, hetkel näitab Google näiteks hispaanlastele nii hispaania- kui ka inglisekeelseid uudiseid. Peagi tuleb ka teiste keelte tugi.

Google on otsingut muutmas ka visuaalsemaks ning kasutab masinõppe algoritme, et otsingufraasile visuaalset sisu leida. Kui otsinguga seostuvad nüüd mingid videod, näitab Google nendest videotest pisipilte, kusjuures foto videost peaks olema just sellest hetkest, kui räägitakse otsitud teemast.

Google’i pildiotsing saab algoritmi, mis hakkab hindama, kui täpne on otsitud foto ja kui hästi vastab see otsingufraasile. Lisaks on piltide juures nüüd rohkem infot, näha on näha detaile näiteks foto allika veebilehe kohta. Lisaks saab Google veebileht Google Lens toe, kus sul on võimalus laadida süsteemi pilt, ning Google algoritm ütleb, mis fotol on ja annab selle kohta lisainfot.

Search saab ka paremaks kriisiolukordades, pakkudes inimestele, kes on näiteks loodusõnnetuste piirkonnas hetkel käimas oleva katastroofi osas olulist infot. Hetkel on see süsteem kasutusel Indias.

Samuti hakkab Google abistama neid, kes viivad läbi uurimusi. Näiteks hakkab Google peale mõne otsingu tegemist näitama sulle ka variante varasematest otsingutest, mida oled sama teema kohta teinud. Samuti lubab Google nüüd otsingutulemusi eraldi kaustadesse salvestada, tuues selle funktsiooniga välja ka mõnevõrra Pinterestile sarnaneva keskkonna Google otsingule.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.