Pilveteenused

Google toob AMP e-kirjadesse, muutes asjade ajamise oluliselt lihtsamaks

Foto: Martin Mets

Rubriiki toetab

Google toob AMP ehk kiirlaaditud lehtede toe Gmaili, mis lubab muuta meilid interaktiivseks, võimaldades otse e-kirjas täita vorme või märkida kalendriaegu, ilma, et tuleks meililehelt kuskile liikuda.

Google tõi teenuse, mida firma ise kutsub nimega “dünaamilised e-kirjad”, hiljuti G Suite’i kasutajateni. Hiljem jõuab lahendus ka mobiili ning nende kasutajateni, kes kasutavad mõnd kolmanda osapoole meiliklienti, näiteks Outlooki.

Dünaamilises e-kirjas saab vaadata fotokaruselle, märkida end mõnele üritusele minejaks või täita vorme, ilma, et avaneks mõni uus leht. Selle asemel laetakse lehe sisu, kus selliseid toiminguid teha tuleb, otse Gmaili sees.

Selleks, et säärased võimalused oleksid, peab lisateenus dünaamilist e-kirja formaati toetama ning kirja saatja olema selle aktiveerinud.

Esimesed teenused, millest dünaamilisi elemente e-kirjadesse tuua saab, on Booking.com, Despegar, Doodle, Ecwid, Freshworks, Nexxt, OYO Rooms, Pinterest ja RedBus. Samuti toetavad dünaamilist e-kirja formaati mitmed uudiskirjade loomise platvormid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.