Pilveteenused

Google tuli välja digitaalse 4K-pilvetahvliga

Rubriiki toetab

Google on loonud ettevõtetele, kes kasutavad Google’i GSuite pilvepõhise kontoritarkvara platvormi, tahvli, mida on võimalik koostööks kasutada. Tahvel jõudis hiljuti müügile USAs, kirjutab Venturebeat.

Jamboard on 4K-kvaliteediga 55-tolline ekraan, mis ühildub Google Drive ja Google Docs failiteenustega, et teha koostööd. Komplektis on ka rakendused iOS-ile ning Androidile, mis võimaldavad teistel kolleegidel samuti ühistegevustesse panustada.

Jamboardile on võimalik kirjutada, sellele kleepida virtuaalseid kleepse ning märkmepabereid, lisaks kuvada ekraanile Google’i otsingute tulemusi ning pilte, osaleda Google Hangouts vestlustes ja loomulikult teha ühistööd Google Docs, Sheets ja Slides programmidega. Seade ühendub internetti kasutades wifit või kaablit. Lisaks internetipesale on seadmel veel HDMI 2.0 ja 1.4 pesad, USB 2.0, 3.0 ja USB-C pesad ning SPDIF audiopistik.

Kuid enne, kui seadet oma kontorisse soetama tormata, tasub vaadata ka hinda. USAs maksab ainuüksi seade ise 4999 dollarit. Selle eest saab lisaks ekraanile kaks puutepliiatsit, virtuaalse kustutaja ja seinakinnituse. 1349 dollari eest on võimalik hankida ka ratastel liigutatav alus.

Maksmine sellega aga ei lõpe. Aastas tuleb seadme tugiteenuste eest maksta ligi 600 dollarit. Google pakub siin ka soodustust – enne käesoleva aasta 30. septembrit tellijatele on esimese aasta teenustasu 300 dollarit ning võimalus osta ratastel alus 150 dollarit odavamalt.

Arvestades, et ekraani täilikuks kasutamiseks peab olema ettevõte tihedalt seotud Google’i GSuite kontoritarkvara platvormiga, jätab see hulga ettevõtteid oma sihtgrupist koheselt välja. Takistuseks saab ka tõenäoliselt soolane hind, millele lisab kaalu ka iga-aastane maks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.