Pilveteenused

Google’i G Suite sai äppide loomise tööriista

Rubriiki toetab

Google G Suite platvormi kasutajad saavad ligipääsu App Maker rakendusele, mis võimaldab luua minirakendusi töötegemise hõlpsamaks muutmiseks

App Maker, mis on nüüdsest saadaval kõigile G Suite Business, Enterprise ja Education kasutajatele, võimaldab lihtsasti luua rakendusi töövoo kiiremaks muutmiseks. App Makeri kasutajaliideses on võimalik lohistada erinevaid tegevusi õigesse järjekorda, luues seeläbi rakendusi.

Rakendusse on võimalik lisada ka erinevaid skripte ning HTML, CSS, JavaScript ja JQuery koodi. Kui rakendus on valmis, saab selle kasutust läbi Google Analytics platvormi jälgida.

Lisaks eeltoodule võimaldab App Maker kasutada enda loodud andmebaase läbi JDBC või REST API, kasutada ettevalmistatud rakenduste aluseid, millelt oma soovitud äpp valmistada, ning hankida andmeid ligi 40st Google’i rakendusest nagu Gmail, Calendar, Docs, Sheets ja muud, et andmeid oma äpis kasutada.

Google’i enda sõnul muudab App Maker töö tegemise lihtsamaks, võimaldades mugavalt töö protsesse kiiremaks muuta, ilma liigse programmeerijate ajakuluta. App Makeris rakenduse loomisega peaks hakkama saama keskmisest enam IT teadlikum inimene. Google’i sõnul on võimalik App Makeri abil näiteks lahendada ka tellimuste vormistamine ning klienditoe probleemide haldust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.