Google’i nutikad pilvepõhised algoritmid saavad nüüd inimestest veelgi paremini aru

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Google'i kontor Californias. Foto: Mike Blake/Reuters/Scanpix

Inimkõnest aru saavad algoritmid muutuvad aina olulisemaks. Neid ei kasutata mitte ainult nutiassistentides, kes sinu kõnekeelest aru saab, vaid kasutatakse ka näiteks Gmailis, et kirju õigesti sorteerida, Facebookis, et uudisvoogu sorteerida ning isegi tekstvestlustes, kus toimetavad suhtlusrobotid.

Google lõi eelmisel aastal pilvepõhise kõnekeele liidese rakenduste arendajatele, nii et nad saavad oma rakendustes inimkõnest arusaamist rakendada näiteks selleks, et analüüsida kasutajate tagasisidet ja selle positiivsusastet. Nüüd on Google seda süsteemi põhjalikult uuendanud, tuues uued võimalused uute arendajateni ning seega ka paremad funktsioonid kasutajateni.

Google’i kõnekeele algoritmide kasutajatel on nüüd võimalik uurida infot selle kohta, mida inimesed teatud toote, firma või asukoha kohta räägivad ja mida arvavad. Tulemusi on seda süsteemi kasutades võimalik ka efektiivselt sorteerida. Näiteks võib süsteem niiviisi blogija postitusi analüüsida ning sorteerida need vastavalt jututeemadele kategooriatesse. Google’i testid näitavad, et pilvepõhist analüüsimeetodit kasutades on võimalik luua üsnagi spetsiifilisi kategooriaid. Näiteks analüüsis süsteem homaarisalati retsepti ning ei paigutanud seda ainult mitte toiduvalmistamise ja retseptide kategooriatesse, vaid sai aru, et tegemist on mereandide teemalise kirjutisega.

Süsteemist on kasu ka meediaväljaannetele, kes saavad seeläbi kiiremini ja mugavamalt oma loodud sisu korrastada.

Google on sidunud ka inimese arvamuse ning emotsioonidest arusaamise kohtade, toodete ning ettevõtete kategooriatega. Nii on võimalik analüüsida suurt hulka sisu, et teada saada, mida sisu looja mingist konkreetsest asjast arvab. Võttes näiteks klientide ja inimeste tagasiside uurimise, võib nii hõlpsasti teada saada, mis aspekt inimestele toote juures ei meeldi. Või Twitteri postituste abil analüüsida, millest on põhjustatud klientide kehv või hea tagasiside ettevõttele.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.