Google’i pilv muutus eestlaste jaoks just 88% kiiremaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
big_data.jpg

Google avas Soomes uue pilveregiooni, võimaldades Ida-Euroopas ja Põhjamaades olevatele kasutajatele kiiremat ning väiksema viitega ühendust firma pilveteenustele.

Google lubas Hamina linnas Põhjamaade pilveregiooni avada juba 2017. aasta keskel, kuid alles nüüd on asjad jõudnud nii kaugele, et kasutajad saavad uut pilveregiooni kasutama hakata. Uus pilveregioon pakub kiiremat ning väiksema viitega (latency) võimalust liigutada ning hoiustada andmeid Google’i pilveserverites ning kasutada pilveserverite kõrget arvutusvõimsust nõudvate protsesside jaoks.

Kui siiani said Põhja- ja Ida-Euroopas tegutsevad kliendid küll pilveteenustele ligi, liikusid andmed läbi teiste andmekeskuste. Tänu uuele pilveregioonile muutub Põhjamaades andmetele ligipääs ning liigutamiskiirus kiiremaks 65 protsendi võrra, Ida-Euroopas, sealhulgas ka Eestis, muutuvad teenused lausa 88% võrra kiiremaks.

Mitmed suured pilveettevõtted on viimasel ajal Eesti lähedal andmekeskuseid ja pilveregioone avanud. Alles eelmisel nädalal kirjutasime Microsofti uutest andmekeskustest Norras, uusi keskuseid on avanud või avamas ka Amazon ning ka Google.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.