Pilveteenused

Google’i uus rakendus muudab kõik öeldu kohe selgeks tekstiks

Rubriiki toetab

Google on loonud kuulmispuudega inimestele rakenduse Live Transcribe, mis telefoni poolt kinni püütava jutu automaatselt ekraanil tekstina kuvab.

Kasutades ära Google’i kaugele arenenud kõnetuvastussüsteeme, toob rakendus ekraanile kogu jutu, mis telefoni mikrofoni otse või selle lähedal lausutakse. Sageli saab transkribeerimissüsteem ka aru kontekstist, pannes näiteks lauses “Pärnaõie teel juuakse palju pärnaõieteed” suurtähed õigesti. Ehkki näide oli eesti keeles, äpp veel kahjuks eesti keelt ei toeta.

Selle eest on rakenduse nurgas sinine märgend, mis näitab ümbritsevat helitaset ja annab seega ka märku, et liigse müra korral oleks tark telefon kõnelejale lähemale sirutada. Kui keegi pole mõne aja jooksul midagi öelnud ja rääkima hakkab, siis väriseb telefon korraks, et kurdile märku anda, et keegi taas kõneleb ja oleks aeg telefoni ekraanile vaadata.

Ehkki rakendus vajab töötamiseks internetti, kuna kõnetuvastus viiakse läbi Google’i serverites, ei salvesta Google ei transkriptsiooni ega ka rakenduse poolt edastatavat heli, samuti ei kogu rakendus infot Google’i algoritmide parandamiseks.

Google tuli välja ka funktsiooniga, mis teeb su telefonist kuuldeaparaadi. Aktiveerides telefoni ligipääsetavusseadetes “Helivõimendi” funktsiooni ning ühendades telefoniga juhtmega klapid, on kasutajal võimalik klappidest kuulda telefoni poolt kinni püütavat heli ning seda enda vajadustele vastavaks kohandada.

Mõlemad uued funktsioonid on eelpaigaldatud Pixel 3 telefonidele ning peagi alla laetavad teistele seadmetele Google Play poest.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.