Pilveteenused

Häkkerid kasutavad krüptoraha kaevandamiseks ettevaatamatute firmade pilvi

Rubriiki toetab

Küberturvalisusega tegeleva ettevõtte RedLock hiljutisest raportist selgub, et pahalased on leidnud uue koha, mille kaudu ilma ise midagi panustamata krüptoraha kaevandada – ettevaatamatute ettevõtete pilved.

Nimelt selgub raportist, et küberkurjategijad on võtnud sihikule ettevõtted, kes kasutavad mingi tegevuse jaoks Amazoni AWS, Google Cloud või Microsofti Azure pilveteenust. Kuna ettevõte aga ei panusta piisavalt enda arvutisüsteemi kaitsmisse, siis pääseb häkker süsteemi sisse ning rakendab pilveteenuse, mida ettevõte muidu kasutab näiteks arvutuste tegemiseks, hoopis krüptoraha kaevandamiseks.

Raporti kohaselt ei kasuta mitmed ettevõtted enda pilveteenuse kaitsmiseks isegi parooli, seega piltlikult öeldes on pahalasel võimalik lahtisest uksest lihtsalt sisse jalutada.

RedLocki sõnul on mitmed häkkerid välja töötanud ka lahendusi, kus kogu tegevus on muudetud automaatseks. See tähendab, et tarkvara otsib iseseisvalt haavatavaid ettevõtteid ning sobiva ohvri leidmisel hakkab programm iseseisvalt krüptoraha kaevandama.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses