Pilveteenused

Internetipiraatide uus meelispaik on Google Drive

Foto: Google

Rubriiki toetab

Viimasel ajal on erinevate torrentisaitide sulgemisega internetipiraatide elu üsna raskeks tehtud. Hiljuti on internetiavarustest kadunud lehed nagu KickassTorrents ja Torrentz.eu kõrvale kerkimas on aga uus platvorm, kus piraatsisu levitatakse – Google Drive.

Nimelt on Hollywoodi filmitootjad ning teised autoriõiguste omanikud esitanud Google’ile viimase 30 päeva jooksul üle 5000 failide eemaldamispalve. Täpsemini on autoriõiguste omanikud avastanud, et piraatsisu levitatakse Google’i populaarsel eraisikutele suunatud pilveteenuses Google Drive.

Google’i pilveteenus on piraatide seas muutunud sedavõrd populaarseks, et piraatsisuni viivate linkide eemaldamisega tegeleva Lumen Database’i andmetel tuleb iga autorikaitse kaebuse juures eemaldada ligi tosin Drive’i linki.

Kogu see tegevus toimub aga peidetult, seega on Google’il sellist asja keeruline tuvastada. Nimelt pannakse teinekord faili asemel lingi taha mõni suvaline YouTube’i video, et sel viisil vältida tuvasamist.

Teiste pilveteenuste juures sellist probleemi ei paista. Dropboxi kohta on taolisi kaebusi saabunud vaid 200 ning teistel teenustel veelgi vähem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.