Pilveteenused

Internetis vedeles avalikult 80 miljoni USA perekonna privaatandmetega andmebaas

Rubriiki toetab

80 miljoni USA perekonna nimed, kodused aadressid, sissetulekuinfo ja abielu andmed vedelesid avalikus andmebaasis, kusjuures keegi ei tea, kes neid andmeid omab.

Andmebaasi avastasid mitmed turvauurijad iseseisvalt. Tänaseks grupeerunud uurijate eesotsas on küberturvalisuse eksperdid Noam Rotem ja Ran Locar.

Andmebaasis, kus kirjas üle 80 miljoni isiku andmed, olid leitavad nii inimeste nimed, vanused, sugu, kui ka info nende sissetuleku kohta. Andmebaasis polnud küll nende maksete ajalugu ära toodud, kuid fakt, et kõik andmed olid kuni selle nädala esmaspäevani avalikult ja ilma paroolita kättesaadavad, on ehmatav.

Microsofti pilveserveritest leitud andmebaas on tänaseks eemaldatud ning turvauurijad on avaldanud blogipostituse, kus soovivad leida andmebaasi omanikku.

Microsoft on andmebaasi omanikule lekkest teada andnud ning loodab, et ettevõte oma andmed edaspidi turvab.

Ehkki pilveteenused on laialdaselt kättesaadavad ning suures osas lihtsasti üles seatavad, ei ole kõik teenuseid kasutavad ettevõtted kursis vajadusega oma lahendusi ka turvaliseks teha. Seetõttu leidub aina enam ja enam olukordi, kus oluliste ja privaatsete andmetega andmebaas on võrgus avalikult kättesaadav.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.