Pilveteenused

iOS 11 koondab kõik pilveteenused ühte äppi

Rubriiki toetab

Androidi seadmetel on juba aegade algusest olnud võimalus faile läbi traditsioonilise failibrauseri vaadata, iOSi kasutajad on siiani pidanud piirduma konkreetse äpi failide vaatamisega läbi äpi enda. Dropboxi jaoks Dropboxi äpp, OneDrive’i jaoks OneDrive äpp ja nii edasi. iOS 11 toob süsteemi pisikese uuenduse.

Files rakendus lubab faile vaadata pea üks kõik kust

Files rakenduse funktsioonipagasist võib leida kõik peamised failivaaturi võimalused. Faile on võimalik sirvida, sorteerida, neile külge kleepida silte, faile avada ja kustutada. Faile on võimalik avada nii iCloudist, otse iOS seadmest või mõnest välisest pilveteenusest, nagu Dropbox, Google Drive või Microsoft OneDrive.

Kui kasutad oma Macis samuti Finderi rakenduse silte, on Files rakenduses need sildid samuti olemas. Silte sünkroniseeritakse erinevate seadmete vahel, seega kui märgid arvele sildi külge Makstud, peaks seda kuvama nii sinu iOS seade kui ka arvuti.

Avades mõne failide allika, näiteks Dropboxi, on võimalik seal olevaid kaustu ja faile sirvida.  Alati on ekraani ülaservas otsingukast, mis küll failide seest infot ei otsi, kuid kui tead mõne faili nime, on lihtne kõigist pilveteenustest korraga seda otsida.

Kuna Files rakendus on osa iOS 11-st, toetab rakendus ka iPadis failide lohistamist. Näiteks on võimalik faile ühest rakendusest teise lohistada või mitme rakenduse vaates vedada fail ühest aknast teise.

Kuna iOS 11 puhul on tegu veel beetaversioonis oleva tarkvaraga, võib kõik veel muutuda. Samuti on osad asjad veel ebaselged, näiteks ei ole teada, milliseid faile Files täpselt avada oskab. Osasid faile on võimalik rakenduses avada ja isegi muuta, teistele failidele vajutades avab seade kolmanda tootja rakenduse, milles faili kuvada.

Näiteks saab avada pilte ja nendele joonistada. Tekstifaile on võimalik eelvaadelda, aga vaid siis, kui nende loomulikuks avamiseks mõeldud rakendust ei ole paigaldatud. Lisaks on võimalik esitada videot ning vaadata pakitud ZIP-failide sisu.

Loomulikult on rakendusest võimalik faile jagada ja teistest rakendusest Files äppi faile salvestada. Lisaks on võimalik Files rakendusest jagada faile teiste iCloudi kasutajatega, mispeale fail nende iCloudi kausta tekib. Hetkel ei ole ühistöö failide kallal võimalik, kuid on tõenäoline, et see funktsioon tekib tulevikus.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.