Pilveteenused

Kolm Spotify trikki, mis muusika kuulamise ja leidmise lihtsamaks teevad

Foto: Scanpix/Edward Smith.

Rubriiki toetab

Spotify on muusika kuulamise üpris mugavaks teinud, kuid paljud kasutajad ei pruugi endiselt mitmetest teenuse võimalustest teadlikud olla.

Otsi paremini

Spotify otsingus saab kasutada peidetud otsisõnu ehk parameetreid, mis aitavad otsingut kitsendada ja täpsemaks muuta. Selleks võib olla näiteks täpsustav otsisõna “year”, mida võib kasutada ka mõnest teatud ajavahemikust otsimiseks (year:1977-1980).

Täpsema info Spotify otsingu kohta leiad siit.

Kuva automaatselt laulusõnad

Ingliskeelsetele lauludele kuvab Spotify koostöös Genius.com’iga laulusõnu ja nende tähendusi. Sõnade jaoks tuleb lihtsalt telefonirakenduses laulu albumi pildi peale vajutada. Sätetest “Behind the Lyrics” valiku lubamine kuvab – teatud lauludel – ka sõnade tähenduse ja tausta.

Avasta Spotify abil uut muusikat

Spotify on loonud mitmeid erinevaid võimalusi uute laulude, artistide ja žanrite avastamiseks. Discover Weekly ja Release Radar on üheks näiteks spetsiaalselt kasutaja profiili järgi loodud esitusloenditest, kuid uut muusikat aitab avastada ka raadio funktsioon.

Selleks, et Spotify laulusoovitused täpsemaks muutuksid, tuleks kindlasti soovitatud laulude puhul tagasisidet anda (pöial üles või alla).

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.