Pilveteenused

Kuidas Google Drive’is salvestusmahtu tagasi saada?

Rubriiki toetab

Google Drive’i pilveteenus pakub igale kasutajale kokku 15 gigabaiti salvestusruumi. Kui kasutad seda aktiivselt oma andmete varundamiseks ning piltide ja videote hoidmiseks, võib see päris kiiresti täis saada. Kuidas suurimad mahuröövlid leida ja ruum tagasi saada?

Salvesta pilte ilma kettaruumi kulutamata

Kõige lihtsam viis salvestusruumi kokkuhoidmiseks on Google’i enda poolt loodud. Nimelt on võimalik kasutajatel valida, kas pildid ja videod salvestatakse konkreetse seadme täiseraldusvõimega või kokku pakitud versioonina.

Viimane vähendab küll veidi piltide ja videote kvaliteeti, kuid keskmisele kasutajale pole see vahe märgatav. Selle variandiga saab pilte ja videoid salvestada ilma mäluruumi kulutamata.

Kui see võimalus veel aktiveeritud pole, siis tuleb minna Google Photos lehele ning seadete alt üleslaadimise valik ära muuta.

Kustuta mittevajalikud rakenduste andmed

Drive’is hoitakse ka andmeid sinu kontoga seotud rakenduste kohta. Neid peidetud andmeid on aga võimalik iga rakenduse puhul eraldi ka kustutada, et mäluruumi tagasi saada.

Selle jaoks ava veebibrauseris Drive’i seaded ketta kujutisega menüüst ning selle alt „Manage apps“ valik. Iga rakenduse juures on eraldi „Options“ menüü, mille kaudu saab peidetud rakenduse andmed kustutada.

Tühjenda Gmaili konto

Kui kasutad Gmaili e-kirjade saatmiseks, siis kogu sinu postkasti sisu arvestatakse Drive’i mälumahu hulka. Sinna hulka lähevad ka kirjade manused, mis kokku võivad päris suure hulga moodustada.

Selleks, et suurimad manused leida, saad kasutada käsku „has:attachment larger:10M“. See tuleb sisestada Gmaili otsinguribale veebibrauseris. Faili suurust on võimalik ise muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.