Pilveteenused

Kuidas saada andmed pilveteenusesse? Amazon saadab neile järgi suure veoki

snowmobileta.jpg

Rubriiki toetab

Suure ettevõtte jaoks võib avaliku pilveteenuse kasutuselevõtt olla üpris keeruline ülesanne, kuid Amazon üritab seda probleemi lahendada. Soovi korral saadab ettevõte nüüd kliendi andmetele järgi suure veoki, vahendab Engadget.

Snowmobile’i projekt näeb ette seda, et kliendi juurde saadetakse veok, milles on piisavalt salvestusruumi, et talletada 100 petabaiti andmeid ehk 100 miljonit gigabaiti andmeid. Seega on veoki näol tegemist sisuliselt hiiglasliku kõvakettaga ratastel.

See lahendus on ilmselt mitmetele klientidele suureks abiks, kuna nõnda suure andmehulga liigutamine üle fiiberoptilise ühenduse võib aega võtta kuni 28 aastat. Veoki abil on võimalik aga andmed USA ühelt kaldalt teisele toimetada 10 päevaga, mille hulka kuulub ka andmete veokisse liigutamine.

Kui klient soovib terve veoki andmeid täis laadida ning need Amazoni juurde toimetada, läheb see maksma umbes pool miljonit dollarit.

Amazon ei ole tundlike andmete transpordi juures unustanud ka turvalisust. Veokit on võimalik igal hetkel positsioneerida, selle juures on alati töös valvekaamerad ning samuti on veokiga alati kaasas inimesed, kes vastutavad selle turvalisuse eest.

Fotod: Amazon

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses