Pilveteenused

Kustutasid kogemata Google Drive’is olulise faili ära? Loe siit, kuidas see tagasi saada

Rubriiki toetab

Teinekord juhtub, et vajalikud failid kustutatakse ära. Alati ei ole võimalik ette näha, kas midagi võib ka tulevikus veel vaja minna ning näiteks pilveteenuste puhul tasub aeg-ajalt asju kustutada ruumi säästmise eesmärgil. Drive annab tasuta 15 gigabaiti salvestusruumi, mis ei ole just väga palju, seega mõnikord võib olla hea idee mõned failid eemaldada.

Õnneks pakub Drive ka sama lihtsat võimalust nende taastamiseks juhul, kui kasutaja siiski otsustab, et mingit faili läheb taas vaja. Selleks, et Drive’is kustutatud faile tagasi saada tuleb kõigepealt minna Drive’i kodulehele. Seejärel tuleb vasakpoolsest menüüst leida prügikastimärgiga ikoon ning sealtkaudu kasutaja pilveprügikasti liikuda.

Seejärel avanebki ports asju, mida kasutaja on enda pilveteenusest kustutanud. Kui õige fail on leitud, tuleb sellele teha paremklõps ning valida “Taasta”. Soovi korral on samast kohast võimalik prügikasti saadetud faile ka igaveseks kustutada. Selleks tuleb teha läbi sama protsess ning valida taastamise asemel “Kustuta lõplikult”. See on hea failide jaoks, mida enam kunagi mingil juhul näha ei soovi.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.