Pilveteenused

Milleks kasutada jagatud faile ja kaustasid?

Rubriiki toetab

Kõigil suurematel teenustel, mis lubavad faile pilves hoida, on võimalus luua ka jagatud kaustasid ning faile, mille sisu jagatakse mitme kasutaja vahel nii, et kõik muutused jõuavad kohe ka kõigi teisteni. Mille jaoks selliseid lahendusi aga kasutada?

1. Mugav fotode jagamine

Ehkki nutiseadmed lubavad läbi mitmete rakenduste fotosid teistega jagada, on vahel mugavaim lahendus luua jagatud kaust, kuhu fotod laadida. Näiteks suure reisiseltskonna puhul võib luua kausta, kuhu igaüks saab laadida valiku fotodest, mis reisil tehtud ja luua seega ühine fotoalbum reisi kõrghetkedega.

2. Ühine teadetetahvel

Kausta pereliikmete vahel jagades on võimalik lihtsasti olulist infot vahetada ning hoida kõike ühes kohas. Miks mitte luua jagatud kausta ostunimekiri, mida kõik pereliikmed saavad täiendada, pärast mida poes käinud pereliige saab selle lihtsasti eemaldada või arhiivi liigutada. Vaadates eelmist punkti siis võib samas kohas mugavalt hoida ka pere lennupileteid ja reisiinfot, nii et kõigile on sellele infole võrdne ligipääs. Miks mitte panna sinna ka jagatud filmikogumik?

3. Loo muusikat ühiselt

Muusika loomine on vahva, kuid keeruline, kui inimesed, kellega soovid muusikat luua, asuvad maailma teises otsas ning sul pole ligipääsu üliväikse viivitusajaga LoLA tehnoloogiale. Õnneks on muusikat võimalik luua digitaalsete arvutiprogrammidega. Eeldusel, et sinul ja sinu bändikaaslastel on samad instrumendid ning tarkvara, tuleb vaid luua jagatud pilvekaust, kuhu tõsta vajalike projektidega seotud failid. Kui keegi midagi loodavasse teosesse lisab, siis on võimalik jagatud kaustas faile uuendada, nii et kogu loomerahvas saab endale täiendatud pala.

4. Kirjutage ühiselt jutte

Muusika loome asemel võib tegeleda aga ka kirjatööga. Miks mitte luua oma kirjandusklubi liikmetega ühine pilvefail ning panna alus mõnele ühisele loole, kuhu segada erinevate liikmete mõtted ja ideed. Välja võib tulla üks paras segapudru, kuid samas ka hoopis suurepärane jutt, või jutustus.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.