Pilveteenused

Milliste teenuste abil suuri faile saata?

Rubriiki toetab

Mida rohkem me internetis tegutseme, seda enam on vaja vahetada suuri faile. Olgu selleks video, kogu fotosid, mõni programm või muusikakogu. Mälupulgal või välisel kõvakettal seda teha on erakordselt tüütu, eriti kui info saaja asub kaugel. Meilitsi saab saata vaid väikeseid faile. Õnneks aga olemas mitu lahendust, mille abil kiirelt ja mugavalt faile jagada.

Dropbox

Dropbox, üks populaarsemaid failihoidlaid pilves, on ideaalne lahendus suurte failide hoiustamiseks ja jagamiseks. Tasuta pakub Dropbox 2 GB ruumi, kuid umbes 85 euro eest aastas on võimalik andmeid pilve paigutada tervelt terabaidi jagu. Andmeid on võimalik üles laadida nii veebiliidese kaudu (sellisel juhul on faili maksimaalsuuruseks 20 GB) või läbi Dropboxi arvutiprogrammi, millisel juhul tekib Dropboxi pilvekaust ka sinu arvuti kõvakettale ning kõik selles kaustas tehtavad muudatused toimuvad ka pilves. Paigaldades Dropboxi rakenduse mitmesse arvutisse, on võimalik jagada faile ka mitme seadme vahel.

Dropbox võimaldab jagada faile nii üksikute kasutajate vahel – sisesta vaid kasutaja e-posti aadress, või lingina. Sellisel juhul võid failile ligipääsemiseks mõeldud lingi postitada kasvõi oma Facebooki seinale, kus see kõigile ligipääsetav on.  Lisaks failidele on võimalik jagada ka kaustu. Jagades kausta mõnele isikule tekib tema Dropboxi kausta alamkaust, milles olev sisu on teie mõlema pilvekettal näha.

Google Drive

Google Drive toimib sarnaselt Dropboxile. Võimalus on faile pilve laadida nii veebist kui ka läbi rakenduse arvutis või mobiilis. Google Drive pakub aga 15 GB ruumi ilma, et midagi maksma peaks. Lisamahu hinnad on Dropboxile sarnased, umbes 1,70 euro eest kuus on võimalik andmemaht suurendada 100 GB peale, 8,5 euroga on võimalik hankida taas 1 TB andmemahtu ning 85 euroga kuus võib rahumeeli faile pilve puistata, sest siis pakub Google kettaruumi tervelt 10 TB eest. Google Drive puhul on aga väike konks. Nimelt ei kasutata andmemahtu mitte ainult failide hoiustamiseks, vaid seda kasutatakse ka Gmaili kirjade ning manuste, Google Photos rakenduse ja teiste Google’i programmide tarbeks.

Jagamisvõimalused on Google’is sarnased Dropboxile – võimalus on jagada nii linke avalikult kui ka üksikute inimeste vahel. Lisaks Google Drive’ile eksisteerivad ka Microsofti poolt pakutav Onedrive ning Apple iCloud, kuid oma olemuselt on nad sarnased eelnimetatud teenustega, seega eraldi neid lahata pole mõtet. Vaata ka Geeniuse pilveteenuste võrdlust.

WeTransfer

Kui sa ei soovi aga kontot teha ning vajad vaid aegajalt failide edastamise võimalust, sobib selleks ideaalselt WeTransfer.

WeTransfer on ülilihtne failivahetusteenus. Ava Wetransfer.com ning lohista vajalik fail või failid programmi aknasse. Sisesta oma meiliaadress ning saaja aadress, soovi korral ka lühike sõnum ning vajuta send. Ongi kõik! Failid püsivad WeTransferi serveris nädal aega ning neid võib sealt mitu korda alla laadida. Tasuta versioonis on WeTransferi faili limiidiks 2 GB; 10 dollari (umbes 8,6 euro) eest kuus on võimalik hankida WeTransfer Plus paketi, mis lubab üles laadida kuni 20 GB suuruseid faile, neid parooliga kaitsta ning määrata linkidele aegumistähtaegu.

Mozilla Send

Mozilla Send on WeTransferile sarnanev teenus, mis lubab ilma kasutajakontot loomata faile saata. Lohista kuni 1 GB suurused failid vaid Sendi aknasse ning need laetakse krüpteeritult serverisse ning luuakse link, mida võid jagada. Link kehtib seni, kuni saaja faili alla laeb või kuni 24 tundi faili laadimisest möödub.

OneDrive

Suuri faile saab liigutada ka OneDrive’i pilveteenuse abil, mis pakub kõikidele kasutajatele 5 GB mahtu tasuta ning lubab soovi korral soetada ka ohtralt mahtu juurde. Näiteks on võimalik 7 euro eest kuus saada 1 TB anfmemahtu, mille abil on võimalik liigutada suurel hulgal erinevaid andmeid.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.