Mis asi see pilv ikkagi on? 4 programmi, millega teha oma esimesed sammud pilve

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui oled üks neist, kes endiselt kasutab mälupulka, tööl või koolis saadab rühmatöid e-kirja teel ning kellegi telefoninumbrit otsides avastab, et see jäi töökoha arvutiekraani külge kleebitud märkmepaberile, siis järgmised soovitused on just selleks, et oma digieluga pilve kolimist alustada.

Failivahetus Dropboxis

Pilvepõhine failihaldus on üks nutielu kõige mugavamaid lahendusi. Lae mõni fail näiteks Dropboxi kausta ning pääsed sellele ligi kõigist oma seadmeist nii tööl, kodus või nutiseadmes. Tuleb vaid sisse logida ja vastav rakendus paigaldada.

Pilveketast võib kasutada nii oma failide sünkroniseerimiseks mitme arvuti vahel (sest muutes ühte faili ühes seadmes, muutub see ka teistes seadmetes), jagamiseks suure grupi inimestega või oluliste failide varundamiseks, juhuks kui on oht, et seade, kus faili hoitakse, võib kaduda või hävida.

Pilveteenuseid on erinevaid ja erinevate hindadega, vaata meie ülevaadet pilveteenustest siit.

Pilvepõhised koostööplatvormid väldivad mitmekesi ühe arvuti taga küürutamist

Rühmatöödeks või mitme inimese vaheliseks dokumendi täiendamiseks on ideaalsed pilvepõhised kontoritarkvara paketid nagu Google Docs ja Microsoft Office 365. Selle asemel, et saata ühte faili üksteisele mitu korda, on palju lihtsam luua jagatud dokument pilve ja seda koos ühel ja samal ajal täiendada, sest teise inimese trükkimist võib jälgida ka reaalajas. Kogu dokument valmib palju kiiremini ja on selge, kes millise lõigu täpselt kuhu kirjutas.

Nutiseadme varukoopia pilve

Nii Apple kui ka Google pakuvad Androidil või iOS’il töötavatele seadmetele automaatset varukoopia tegemise võimalust: iga mõne aja tagant salvestab telefon või tahvelarvuti seadmes leiduvad andmed pilve.

Kui ostad uue seadme, tasub vaid oma kontoga sisse logida ning andmed laetakse su seadmesse tagasi, nii et uus seade on sisult peaaegu nagu vana.

Apple’i seadmete puhul tuleb sünkroonimise aktiveerimiseks avada sätted ning leida sealt iCloudi valik. Seejärel saab sisse lülitada valiku “iCloud Backup”. Androidi puhul tuleb sätetest leida valik “varundamine” või “Backup”. Erinevate tootjate telefonides võib valik olla erinevates kohtades, kuid üldiselt leiab selle samast kohast, kust saab telefonile teha tehaseseadete taastamise.

Evernote märkmete ja dokumentide hoiustamiseks

Evernote on justkui virtuaalne töölaud, märkmik ja dokumendisahtel. Kõik sõltub sellest, kuidas seda kasutada, sest sealt leiab pea lõpmatud võimalused lisada märkmeid, märkmetele teemaviiteid ning laadida üles dokumente.

Evernote’is võib hoiustada kõike, alates poenimekirjadest, lõpetades e-kirjade ning koosolekute protokollidega. Märkmeid on võimalik lisada ka foto või helifaili kujul. Kõik on pilvepõhine ning rakendus sünkroniseerib info kõigi su seadmete vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.