Pilveteenused

Netflix kaotas AirPlay toe, kuna firma ei tea, mis telerit sa kasutad

Foto: Brian Cantoni

Rubriiki toetab

Netflix ei luba kasutajatel enam üle AirPlay sisu telerisse edastada, sest firma sõnul ei tea nad, millist telerit kasutatakse.

Apple AirPlay oli üks mugavamaid mooduseid Netflixi sisu telerist vaatamiseks. Tuleb avada iPhone’is või iPadis äpp ning saata kahe liigutusega pilt Apple TV karbikesse, et sarju suurelt ekraanilt vaadata.

Nüüd on Netflix selle funktsiooni keelanud, tuues põhjuseks tehnilised probleemid. Päris nii lihtne asi siiski ei ole. AirPlay tehnoloogia töötab endiselt ja Netflixil poleks erilist häda selle toetamise jätkamisega. Probleemiks on aga fakt, et Apple tõi Airplay toe hiljuti ka kolmandate osapoolte teleritesse. Nii saab näiteks Samsungi telerisse saata AirPlay pilti, ilma Apple TV’d omamata.

Netflix ütleb nüüd, et kuna firma ei tea, mis teler täpselt pilti näitab, ei saa nad kasutajatele garanteerida kvaliteetset sisu ja kaotavad AirPlay toe sootuks ära.

Kasutajad spekuleerivad, et kuna Netflix keeldus liitumast Apple’i TV teenusega, mis koondab hulga sisuloojate ja pakkujate sisu ühte rakendusse kokku, siis soovib Netflix kasutajaid enda poole kallutada, keelates neil Apple’i platvormil üht olulisemat funktsiooni kasutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.