Spotify poolt loodud automaatsed esitusnimekirjad nagu Discover Weekly ja Release Radar valivad soovitusi vastavalt sellele, milliseid lugusid sa teenuses eelistad. Nüüd selgub, et algoritmi, mis soovitusi jagab, on võimalik ka käsitsi muuta.
The Verge kirjutab projektist nimega Nelson, mis lubab kasutajatel Spotify muusikaeelistuste algoritmi käsitsi muuta, selle asemel, et lasta süsteemil seda automaatselt muuta.
Kasutaja, kel Spotify Premium konto, saab valida erinevate muusikastiilide hulgast, mida algoritm talle soovitab. Järgnevalt on võimalik valikut täpsemalt muuta mitme liuguri abil, mis kuulatava muusika olemust defineerivad. Skaala ulatub nullist-üheni.
- Acousticness: Määrab, kui palju akustilisi instrumente laulus kasutatakse. Mida lähemal ühele, seda akustilisem pala on.
- Danceability: Määrab, kui tantsuline lugu on ehk kui hea selle järgi tantsida on. Valik tehakse arvestades loo tempot, selle rütmi stabiilsust, seda, kui kõva rütm loos on ning kui stabiilne see on. Mida lähemal ühele, seda tantsulisem lugu on.
- Energy: Näitab loo energilisust ehk seda, kui kiire, tempokas ja elav lugu on. Mida lähemal ühele, seda kiiremad, valjemad ja lärmakamad lood on.
- Instrumentalness: Määrab, kui palju loos lauldaks/räägitakse. Näiteks AAA ja OOO häälitsusi kõneks ei peeta. Mida lähemal ühele, seda vähem vokaali lugudes kuulda on.
- Liveness: Määrab, kui palju publikut lugudes kuulda on. Mida lähemal ühele, seda suurem on tõenäosus, et mängitakse kontsertsalvestusi.
- Speechiness: Määrab, kui palju juttu lugudes kuulda on. Mida kõrgem seda tõenäolisem, 0,66st möödudes on etteantavad lood täielikult jutustades, seega võib kuulda palju podcaste, poeesiat ja audioraamatuid.
- Tempo: Määrab, kui tempokas lugu on.
- Valence: Määrab üldise laulu meelsuse. Mida kõrgem, seda positiivsemad, rõõmsamad ja eufoorilisemad lood on, mida madalam, seda kurvemad ning depressiivsemad palad kõlavad.
Kui kõik valitud, saadki luua esitusnimekirja, kus kõlavad just sellised lood, mis ise määrasid.