Pilveteenused

Omnity omapärane otsimootor tahab leida Google’i kõrval oma nišši

omnity.png

Rubriiki toetab

Mis puutub otsimootoritesse, siis on üsna selge, et Google’ile erilist konkurenti ei eksisteeri. Samas üritavad mõned väiksemad ettevõtted leida otsimootorite maailmas oma nišši, mida Google ei paku.

Täpselt selline idee on ettevõttel Omnity. Otsimootor kasutab otsingute sooritamiseks semantilist kaardistamist. See tähendab, et otsimootor suudab lisaks otsitavale sõnale otsida enda andmebaasist ka sõnu, mis on otsitava sõnaga seotud.

Näiteks otsides sõna õhk, peaks otsimootor pakkuma kasutajale ka tulemusi sõnadega lennuk, helikopter või õhupall. Sellise lahenduse abil peaks otsija saama ülevaate mõne dokumendi või uuringu läbivast ideest, mitte lihtsalt sõnadest, mis selles sisalduvad.

Praeguseni on ettevõte pakkunud enda tarkvara teenusena ettevõtetele või haridusasutustele. Seega teenust ostes on mõnel teadlasel võimalik otsida enda töö jaoks vajalikke patente, dokumente või kohtuotsuseid. Lisaks on võimalik ettevõttel andmebaasi lisada ka enda dokumente, et neid organiseerida ja vajadusel mugavalt üles leida.

Nüüd on aga võimalik andmebaasi kasutada ükskõik kellel, kuna Omnity otsustas hakata teenust pakkuma kõigile huvilistele. Selleks tuleb luua endale tasuta kasutaja ning hakata otsima.

Avafoto: Omnity

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.