Pilveteenused

Pätt varastas telefoni, tegi endast pilte ning laadis need kogemata omaniku pilveteenusesse

Foto: Hindustan Times

Rubriiki toetab

Kuigi Geenius kajastab tihti lugusid, kus küberpahalased on leidnud uusi nutikaid viise inimeste andmete röövimiseks ning kodanike petmiseks, siis õnneks leidub veel ka humoorikaid lugusid spektri teisest otsast.

Nimelt sattus Manoj Sharma nimeline India kodanik juuni alguses röövi ohvriks ning mehelt varastati telefon. Mõni aeg hiljem hakkasid aga Manoji pilveteenusesse ilmuma tundmatu mehe endast tehtud pildid.

Selgus, et mitte kõige nutikamat tüüpi pätt polnud tähele pannud, et Manoji telefon laeb automaatselt kõik telefoniga tehtud pildid otse omaniku Google Drive pilveteenusesse. Seega klõpsas varas endast pahaaimamatult mõned fotod ning saatis need sisuliselt otse telefoni omanikule.

Veel tragikoomilisemaks teeb olukorda asjaolu, et pildid on varustatud ka geomarkeeringuga. See tähendab, et iga pildi juures on ka täpselt võimalik näha, kus see tehti.

Telefoni omanik edastas saadud info ka kohalikele võimuorganitele, kuid praeguse seisuga pole olukord veel lahendust leidnud. Kohaliku politsei sõnul telefoni jälgitakse ning tagastatakse omanikule esimesel võimalusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.