Pilvepõhises ülirealistlikus mängumootoris saad mängu vaadates vabalt ringi liikuda

Foto: Kuvatõmmis/YouTube

Cloudgine on loonud arvutimängude mootori, mis on pilvepõhine ja sellest tulenevalt võimeline arvutama ülirealistlikke füüsikamudeleid virtuaalmaailmas.

Mängumootori demos „They Came from Space“ on võimalik suure tulnukana terveid linnu purustada, nii et virtuaalreaalsuses näeb see välja väga realistlik. Kogu süsteemi arendab mees nimega Dave Jones, kes on ka kultusmängu “Grand Theft Auto” üks looja, kirjutab Venturebeat. “They Came from Space” on demo, mis on loodud nii arvutile kui ka HTC Vive’i ja Oculus Rifti virtuaalreaalsusseadmetele.

Pilvepõhine arvutimängumootor kasutab pilveservereid, et luua ülirealistlike füüsikasimulatsioone arvutimängus. Pilvetehnoloogia kasutamise suur eelis on näiteks see, et kümme inimest võivad mängumaailmas korraga mängida, liigutades ja tegeledes erinevate objektidega, mida süsteem simuleerib.

Süsteemil on veel ka teine eelis, nimelt virtuaalne kaamera neile, kes mängu voogedastust näiteks Twitchis jälgivad. Virtuaalreaalsuses mängitavat mängu on olnud siiani keeruline striimida, kuid Cloudgine tehnoloogia abil paigutatakse virtuaalreaalsusesse kujuteldav kaamera, mida on võimalik ringi liigutada ja mängus toimuvat 2D ekraanil esitada.

Seda on võimalik teha, kuna süsteemil on otse ligipääs pilves asuvale graafikaprotsessorile. Nii saavad otseülekande vaatajad kaamerat iseseisvalt mängus ringi liigutada.

Cloudgine süsteem toetab mitmeid erinevaid platvorme nagu Unreal Engine 4, Nvidia PhysX ja Havok ning mitmeid pilveteenuseid nagu Amazon Web Services, Microsoft Azure ja Google Cloud Platform.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.