Saksamaa ettevõte paigutab kontorisse serveri, mis kütab ka radikad soojaks

512990990_780x439.jpg

Selle aasta märtsis toimub Saksamaal tehnoloogiamess CeBIT2017, kus ühe osalejana on kohal ka Saksamaa firma Cloud & Heat Technologies, kes paigaldavad kontorisse pilveserveri, kuid ilma jahutuseta, suunates serverite soojuse hoopis maja keskküttesüsteemi.

Igaüks, kes on mõnes servereid täis tuubitud ruumis korra viibinud, teab arvatavasti, kui palava ruumiga tegemist oli, hoolimata sellest, et serverite mühinale lisandus veel ka võimsa õhukonditsioneeriundamine. Serverid tekitavad tõepoolest tohututes kogustes soojust. Sellest sai aru ka firma Cloud & Heat Technologies, kes kallite jahutussüsteemide paigaldamise asemel suunab serveri soojuse maja keskküttesüsteemi.

Serveris voolab vesi

Firma serverid pakuvad nii pilveplatvormi kui vajalikke virtualiseerimistehnoloogiaid. Kui ettevõttel on mitu erinevat kontorit, ühendatakse serverid kokku üheks suureks virtuaalpilveks. Serverikapp ühendatakse ka maja keskküttesüsteemiga ja serveri sisse lastakse vesi. Nüüd soojendab server oma tööst tuleneva soojuse abil vett ja laseb selle maja keskküttesüsteemi radiaatoreid ja töötajaid soojendama.

Säärast lahendust ei näe ettevõte aga ainsa küttevõimalusena, vaid pigem kui võimalust, mis täiendaks olemasolevat küttesüsteemi ning pakuks võimalust säästa kulusid kalli õhukonditsioneerimissüsteemi ehitamisel.

Servereid peab olema mitu

Selleks, et paigaldada server, mis suudaks ka edukalt ruumi kütta,kuluksüle 30000 euro, kuid ära jääks kalli jahutussüsteemi ehitamine ning paigaldamine. Firma äriarenduse juhtLucas Drews ütles Saksamaal toimunud tehnoloogiamessi CeBITeelüritusel Geeniusele antud intervjuus, et võimalus suunata serverite soojus tagasi maja kütmisesse säästab ettevõttele tõenäoliselt tuhandeid eurosid aastas.

Täna on firma paigaldanud soojustagastusega servereid nii Saksamaal kui ka Norras. Plaanis on areneda edasi ka Jaapanisse, Austriasse ja Poola. Täna on säärase serveri paigaldamine suhteliselt individuaalne lahendus, mistõttu vaatab firma iga projekti üksikjuhtumina. Samas nõustuvad nad meeleldi ka külma Eestisse mõnd soojust tootvat serverikappi paigaldama.

Ajakirjaniku reisikulud Saksamaale kattis CeBIT

Foto: tootja

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.