Pilveteenused

See tarkvara teeb nii, et pilveteenustes olevad andmed oleks justkui sinu arvutis

Rubriiki toetab

Suuremahulised pilvekontod on head paigad oluliste andmete varundamiseks. Sageli on aga probleemiks see, et andmeid arvutisse sünkroniseerida ei saa, sest arvuti SSD-ketas kipub olema väiksem kui pilves olevad andmed kokku. Aga infole peab ju kuidagi ligi pääsema ja veebiliides selleks on tüütult kohmakas.

Appi tuleb kasulik programm nimega ExpanDrive. See programm on vahelüliks sinu arvuti ja sinu pilveketta vahel, olgu see siis Microsofti, Google’i, Dropboxi või Amazoni serveris. ExpanDrive muudab sinu pilveketta justkui füüsiliseks kettaks arvuti küljes, nii et saad failidele ligi läbi Exploreri Windowsis või Finderi Macis.

Neid on võimalik avada, kustutada, muuta ning importida isegi läbi kolmanda osapoole programmide, näiteks saad ilusti võtta Dropboxi kettalt foto ja avada selle Photoshopis. Tarkvara oskab suhelda nii SFTP, Amazon S3, Dropboxi, Onedrive’i , Boxi, Sharepointi ja Backblaze serveritega.

Loomulikult eeldab see kõik hea internetiühenduse olemasolu ning failid, mis arvuti kettal füüsiliselt ei asu, võtavad veidi aega, et laadida.

Kuid kui soov on hoida pilves suurt hulka faile, millele samas kiirelt ligi pääseda, on ExpanDrive kindlasti hea lahendus.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.