Pilveteenused

Selgus, et ulatusliku tõrke Amazoni serverites põhjustas lihtne inimlik viga

Rubriiki toetab

Teatavasti oli sel nädalal ulatuslik tõrge Amazoni majutusteenuses. Nüüd on selge, et kogu probleemi põhjustas lihtne kirjaviga.

Selgub, et viga, mille tõttu olid maas mitmed tuntud veebilehed nagu Giphy, Medium, Slack, Quora ja paljud teised, oli põhjustatud kirjavea tõttu.

Amazoni sõnul seisnes probleem selles, et mõned nende serverid ei toiminud tavalise efektiivsusega. Selle lahendamiseks proovis probleemiga tegelenud tehnik paari makseserverit välja lülitada. Kogemata oli aga üks serveritele antud käsklustest vigane ning välja lülitati märksa suurem arv servereid, kui algselt plaanis oli.

Põhjus, miks aga teenuste taastamine nii kaua aega võttis oli Amazoni sõnul selles, et mitmeid nende servereid pole taaskäivitatud aastaid, seega tuli taaskäivitusel kõigepealt kontrollida, et need normaalselt toimivad ning kõik töötab veatult, mis võttis aga oodatust kauem aega.

Amazon on probleemi tekkimise pärast vabandanud ning üritab sarnaseid juhtumeid tulevikus vältida. Lisaks on parandatud ka tööriist, mille tõttu selline olukord üldse juhtus, seega tulevikus ei tohiks olla võimalik nii palju servereid korraga välja lülitada.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses