Pilveteenused

Spotifyd kasutab 60 miljonit maksvat inimest, mis on kaks korda enam kui Apple Musicul

spotify.png

Rubriiki toetab

Spotify hiljuti avaldatud kasutajaandmetest selgub, et voogedastusteenusel on nüüd üle 60 miljoni kasutaja, kes selle eest ka maksavad.

See tähendab, et teenust kasutab märtsist saadik 10 miljonit kasutajat rohkem, mil firma teatas, et neil on 50 miljonit maksvat kasutajat. Eelmise kuu seisuga on Spotifyl kokku 140 miljonit kasutajat, seega on arvestatav osa teenuse tarbijaid, kes kasutavad tasuta versiooni.

Viimaste kasutajaandmete avaldamisest saadik on teenuse jaoks ka korraldusliku poole pealt paar asja muutunud. Näiteks sõlmis firma litsentsilepingud Universal Music Groupi ja Sonyga, mis lubavad mõlemal firmal enda muusikat mõnda aega Spotify tasuta versioonist eemal hoida nii, et muusikat saavad kuulata vaid kasutajad, kes teenuse eest maksavad. Samas Spotify ei pea vastutasuks muusika eest nii palju maksma.

Mainitud kasutajanumbrid teevad Spotify enda põhilisest konkurendist – Apple Musicust kaks korda suuremaks. Apple Music teatas eelmisel kuul, et nende teenust kasutab nüüd 27 miljonit inimest, kes selle eest ka maksavad.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.