Striiminguteenused on piraatlust poole võrra vähendanud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Muusikatööstuse kasum on aasta-aastalt kasvamas, seda eelkõige tänu voogedastusteenustele, leiab värske uuring.

Uuringufirma MIDiA Research koos Digital Media Associationiga avaldas muusikatööstuse uuringu tulemused, kust selgub, et kolmandat aastat järjest on kogu tööstuse kasum kasvutrendis ning 2017. aasta kogukasum oli 17,4 miljardit dollarit, võrreldes 2016. aastaga, kui kasum oli 16 miljardit dollarit, on kasv olnud 8%.

Suure osa kasumist, tervelt 7,4 miljardit dollarit ehk 43%, moodustasid voogedastusteenused, mille kasumid võrreldes eelmise aastaga kasvasid lausa 39%.

USA on panustanud muusikatööstusesse palju, luues globaalse muusikaturu kasumist 40%. Ühendriikides oli digitaalse muusika kasum 2017. aastal 6,5 miljardit dollarit, võrreldes eelmise aasta 5,65 miljardi dollariga. Suur osa sellest summast tuleb voogedastusteenustest, mis panustasid tervelt 4 miljardit dollarit – üle poole rohkem võrreldes aasta taguse ajaga, kui summa oli 63% väiksem ehk 2,5 miljardit dollarit.

Uuring heitis pilgu ka tulevikku ning minevikku, analüüsides inimeste kuulamisharjumusi. Näiteks leiti, et voogedastusteenuste lihtsus ja odavus on toonud kaasa piraatluse vähenemise poole võrra alates 2013. aastast. Voogedastuse abil on inimesed avastama hakanud hulka uusi artiste ning muusikažanre, tuues maailma tippude sekka mitmeid lugusid ning artiste, mis algselt kõlasid vaid internetis.

Lisaks, kui varem kuulati enam albumeid, siis nüüd kuulab 54% kuulajaskonnast pigem esitusloendeid ehk playliste, mitte albumeid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.