Pilveteenused

Tasub teada: kui sa telefoni mõnda aega ei kasuta, siis Google kustutab sellest tehtud varukoopiad ära

Rubriiki toetab

Kuigi pilveteenused on meie sõbrad failide hoiustamise vallas, siis on neil ka eripärasid, millest tasub teadlik olla. Üheks selliseks on asjaolu, et Google kustutab Android telefonide varundused pilvest, kui seade on juba üle kahe kuu kasutuseta seisnud.

Nimelt hoiab Google Android seadmete varundusi Drive pilveteenuses, et seadet vahetades või selle purunedes oleks alati viis kõigi vajalike andmete kättesaamiseks. Kui aga seadet kaks nädalat mitte kasutada, siis ilmub varunduste juurde aegumiskuupäev, mil Google need ära kustutab.

Tasub mainida, et kui aktiivseid Android seadmeid kasutada, siis ei pea varunduse kustumise pärast muretsema. Samas kui vahetada telefon näiteks neljaks kuuks iOS operatsioonisüsteemiga variandi peale, siis võib kasutaja taas Androidi peale minnes avastada, et tema andmed on kadunud.

Kuna Google sellisest kustutuspoliitikast kasutajatele eriti avalikult teada ei anna, siis tasub selliseid detaile ise meeles pidada, et vajalikke andmeid mitte kaotada.

Selleks, et näha, mis seisus varundused on, tuleb minna Google Drive’i lehele ning valida vasakul olevast menüüst “Varundused”. Seejärel saab vaadata, milliste seadmete andmed Drive’is on ning kui need on üle 2 nädala kasutuna seisnud, siis peaks näha olema ka aeg, mil varundused kustutatakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.