Pilveteenused

Uuring väidab, et Google personaliseerib otsingutulemusi ka siis, kui oled välja logitud

Rubriiki toetab

Hiljutine uuring näitab, et Google võib mõjutada otsingutulemusi kasutajapõhiselt ka siis, kui oled välja loginud ning kasutad privaatset sirvimisrežiimi.

Google’i konkurendi DuckDuckGo poolt läbi viidud uuringus sisestasid 87 inimest Google’i otsingumootorisse samu märksõnu nagu relvade kontroll, vaktsiinid ja immigratsioon. Otsingutele vastu saadud vasted olid erinevad, ka siis, kui inimesed olid kontolt välja loginud ja kasutasid incognito-režiimi, mis ei tohiks veebilehele sinu kohta mingit informatsiooni anda.

Uuring väidab, et Google filtreerib otsingutulemusi vastavalt kasutajatele ka siis, kui nad enda arvates on kõik ühendused oma netiminaga katkestanud. Seega nägid enamik uuringus osalejatest erinevaid tulemusi ja mõned ei näinud üldse lehekülgi ja linke, mida teised.

Näiteks otsides fraasi “Gun Control”, nägid 68% inimestest erinevaid tulemusi, olles välja loginud. Olles sisse loginud, nägid erinevat infot 59% vastanutest.

Google: See kõik on vale

Google selgitas portaalile TheVerge, et otsingutulemuste näitamine muutub iga sekund ja personaliseeritud tulemused moodustavad sellest vaid väikese osa.

Lisaks ütles Google, et uuringu tulemused on valed ja mõjutatud, kuna uuringu läbiviijad arvavad, et kõik erinevused otsingutulemustes on personaliseeritud. Tegelikkuses sõltuvad muutused ka sellest, palju inimesi praegu seda sama fraasi näiteks otsib.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.