Pilveteenused

Uus omapärane teenus kombineerib VRi, YouTube’i, BitTorrenti, Twitchi ja blokiahela tehnoloogia

Foto: Sliver.tv

Rubriiki toetab

Laias valikus teenustega varustatud voogedastuse maailma on ilmunud uus tegija, mis laenab midagi kõigilt – Sliver.tv.

Tegu on e-spordi jaoks mõeldud Twitchi konkurendiga, seega saab selles edastada mänguvideoid. Samas on kogu komplekt üles ehitatud blokiahela tehnoloogiale ning koos sellega kujuneb välja BitTorrentile sarnane toode, kus faile hoitakse paljude eri kasutajate seadmetes. Liikmeid, kes lubavad enda seadmeid failide hoidmiseks kasutada saavad selle eest vastu krüptoraha.

Ühe konkurendina toovad teenuse loojad välja ka YouTube’i ning neil paistab tõsi taga olevat. Teenuse käima saamisele aitavad kaasa YouTube’i looja Steve Chen ja Twitchi looja Justin Kan.

Uue teenuse jaoks on turg nende arvates olemas. Praeguse seisuga moodustab kogu maailma internetiliiklusest 67 protsenti video ning inimesed vaatavad videoid aina enam. Lisaks sellele tõuseb loojate arvates ka virtuaalreaalsuse populaarsus ning selle edastamiseks üle interneti ongi vaja Sliver.tv sarnast detsentraliseeritud süsteemi, kus kõik andmed ei tule ühest kohast.

Praeguse seisuga on Sliver.tv kogunud 17 miljonit dollarit investeeringuid ning teenuse kasutajad on juba praegu vaadanud peaaegu 100 aasta jagu sisu. Firma sõnul kasvab nende kasutajate arv igakuiselt 50 protsenti, seega vähemalt mingi huvi on olemas.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.