Lisaks on tark pilveteenuses aktiveerida kahe astmeline tuvastamine. Suurematest pilveketta pakkujatest toetavad seda kõik, nii Dropbox, Google, kui ka Microsoft. Kahe astmeline kinnitamine tagab, et isegi sinu parooli teades ei saa võõralt seadmelt sinu kontole keegi ligi. Enne seda tuleb sisestada spetsiaalne kood, mis edastatakse sinu nutiseadmesse just sisselogimise hetkel.
Kontrolli, millel sinu kontole ligipääs on
Pilveteenustel on veel üks suur eelis. Nimelt võimaldavad erinevad äpid neile ligipääsu. Kaamerarakendus võib automaatselt uued fotod sinu pilvekettale varundada, meediamängija oskab sealt samast aga need fotod ekraanile kuvamiseks alla laadida. Vahel aga on katsetamishoos kontole ligipääsu saanud rakendus, mida sa enam ei kasuta.
Sestap on hea üle kontrollida, kas kontot ja seal leiduvaid andmeid saavad väisata vaid need rakendused, mida sa reaalselt kasutad ja vajad. Rakendusi saad vaadata näiteks Dropboxi konto turvaseadete lehelt, Google’i puhul eksisteerib samasugune lehekülg, kust lisaks näeb ka teiste Google teenustega seotud rakendusi. Microsoft laseb säärast nimekirja kuvada siin.
Mida vähem teenuseid su pilvekontole ligi pääsevad, seda turvalisem see lõpuks on.
Kontrolli faile ja eemalda väga salajased andmed
Tõenäoliselt pole keegi seda teinud, aga igaks juhuks siiski. Riigisaladusi, või faile, mis võivad suures plaanis kõigile kahju tuua, pole hea mõte hoida kusagil välises, teadmata kaitsega serveris. Natukene tõsisemalt rääkides, siis vaata üle oma kaustad ning failid ja kopeeri mõnele välisele kettale need failid, mille kadumist sa ei tahaks ka siis, kui keegi sinu kontole ligi pääseb. Kunagi ei ole ühest failist tehtud liiga palju varukoopiaid.